Jste zde

HANNOVER MESSE 2022 se připravuje

Pořadatelé průmyslového veletrhu věří, že podmínky umožní soustředit se na klasický veletrh s plnohodnotnou účastí vystavovatelů i návštěvníků. Hlavní zéma je jasné, digitalizace a udržitelnost.

Jeden z největších technologických veletrhů v Německu a v Evropě si stanovil jasné impulzy pro ochranu klimatu v hospodářství a průmyslu. A objasňuje, jaký přínos mohou poskytnout digitalizace, automatizace a obnovitelné energie ve vzájemném propojení. HANNOVER MESSE se uskuteční, po dlouhé pauze způsobené pandemií, v dubnu 2022 jako fyzický veletrh.

 „Stojíme před největší proměnou od doby průmyslové revoluce – směrem k šetrné, klimaticky neutrální a udržitelné výrobě”, říká Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva společnosti Deutsche Messe AG. „Digitalizace, automatizace, inovativní technologie a obnovitelné energie: Tyto již existující trendy jsou dynamické pohony k dosažení klimatických cílů. Přitom musí spolupůsobit všechny oblasti technologií a iniciovat konstruktivní dialog mezi průmyslem, politikou, vědou a společností. Veletrh HANNOVER MESSE 2022 s jeho globálním a tematickým zaměřením nabízí ideální platformu k osobnímu setkání a prezentaci novinek. 
Pod hlavním tématem průmyslové transformace dokazují vůdčí firmy z oblasti výroby strojů a zařízení, elektrotechniky, logistiky a energetického hospodářství stejně jako z oblasti software a IT, jak se může přeměna k digitalizované, obnovitelné a klimaticky neutrální výrobě zdařit. Významné osobnosti vědy a průmyslu uvádí konkrétní příklady řešení, díky kterým se může tento historický počin vydařit. Podniky z energetického průmyslu ukazují například, jak se může udržitelně vyrobit zelený vodík a jaký nabízí potenciál pro energeticky náročné výrobní průmyslové podniky. Klimaticky neutrální mobilita je dalším z témat energetického průmyslu.

U digitalizace jde zejména o témata jako propojení, Data Analytics, internet věcí, platformy, umělou inteligenci nebo kybernetickou bezpečnost. Kdo chce dnes obstát na globálním trhu, musí využít příležitosti a využívat digitalizace, aby mohl produkty rychleji a efektivněji vyvíjet, vyrábět a distribuovat.

V popředí zájmu HANNOVER MESSE je fyzický veletrh. Vystavovatelé a návštěvnici se po přestávce způsobené pandemií koronaviru těší na osobní setkání, vyzkoušení výrobků a řešení naživo, stejně jako na intenzivní propojení s průmyslovou komunitou. Jako doplněk k fyzické účasti budou nabídnuty různé virtuální možnosti prezentace.

HANNOVER MESSE

HANNOVER MESSE je vůdčí mezinárodní průmyslový veletrh. Hlavní téma je „Průmyslová proměna“ spojuje výstavní oblasti Automatizace, Motion & Drives, Digitální ekosystémy, Energetická řešení, Logistiku, Engineered Parts & Solutions, Globální trhy a Future Hub. K top tématům patří digitální platformy, průmysl 4.0, kybernetická bezpečnost, CO2 neutrální výroba, KI, lehké konstrukce stejně tak i logistika 4.0. Konference a fóra doplňuji program veletrhu. Příští ročník se uskuteční od 25. do 29. dubna 2022 v Hannoveru. Partnerskou zemí 2022 je Portugalsko.

 

Hodnocení článku: