Jste zde

HERMES Startup AWARD pro výrobce NIR senzoru

V letošním roce získává ocenění HERMES Startup AWARD do Nizozemska. Mladá společnost MantiSpectra z Eindhovenu získala prestižní ocenění Startup Award za senzor ChipSense.

HERMES Startup AWARD 2023 každoročně oceňuje startupy za vývoj vynikajícího produktu. Oceněným produktem letošního roku je plně integrovaný NIR senzor – nejmenší svého druhu na trhu, s pouzdrem 1 mm2. Senzor umožňuje rychlou a vysoce přesnou analýzu a používá se přímo na výrobní lince, odkud poskytuje data v reálném čase. To umožňuje odhalit vady, jakmile se objeví, a dosáhnout úspor okamžitou kontrolou kvality na místěProdukt se již používá v průmyslu, zemědělství a zpracování potravin.

"Malý a cenově výhodný senzor v near infrared oblasti se snadno integruje a otevírá celou řadu nových perspektiv aplikací. Například v zemědělství nebo potravinářství," říká prof. Reimund Neugebauer, prezident Fraunhoferovy společnosti a předseda poroty HERMES Startup AWARD. Na letošní veletrh HANNOVER MESSE se přihlásilo přes 300 startupů To představuje významný nárůst oproti roku 2023.

S výroční cenou HERMES Startup AWARD Deutsche Messe oceňuje společnost, která je mladší pěti let a jejíž produkt nebo řešení vykazuje obzvláště vysokou úroveň technologických inovací. Cena je tradičně předávána na slavnostním zahájení veletrhu HANNOVER MESSE.
www.hannovermesse.de/en/ 

Hodnocení článku: