Jste zde

Aktualizováno: Internet věcí ožívá s IQRF, nápady díky Wireless Challenge II

Čtyři roky uběhly jako voda. Využijte opět své schopnosti, navrhněte nejlepší bezdrátovou aplikaci a bojujte o ceny v hodnotě přes 100 000 Kč. Výzva „římská dvě“ určená programátorům, vývojářům, technikům a studentům z celého světa platí od neděle a potrvá až do konce dubna 2016.
3. listopadu 2015, aktualizováno 1. února 2016:
 
Soutěž IQRF Wireless Challenge II byla prodloužena o celé dva měsíce. Jednotlivci i celé týmy tak nyní mohou své projekty odevzdávat až do soboty 30. dubna 2016! Finálové klání těch nejlepších pak bude probíhat formou interaktivní výstavy v květnu nebo červnu 2016 (bude ještě upřesněno).
 
Důvod je prostý. Po delším vyjednávání přistoupila k výrazné propagaci soutěže také společnost Microchip, která tak bude celou akci propagovat i v zahraničí, zejm. ve Spojených státech. Aby se mohli soutěžící z řad zahraničních profi vývojářů, studentů nebo i „bastlířů“ více zapojit, rozhodli se organizátoři posunout termín pro odevzdání projektů až na 30. 4. Na HW.cz budeme aktuální dění i nadále sledovat.
- - -
 
 
Mezinárodní komunita vývojářů, výrobců, systémových integrátorů, univerzit, vývojových center a business profesionálů, využívajících k obsluze IoT a M2M komunikaci bezdrátovou technologii IQRF (a sdružených do stejnojmenné aliance), vyhlásila soutěž IQRF Wireless Challenge s pořadovým číslem dva. Její první ročník, který odstartoval na sklonku roku 2011, tehdy oslovil 145 soutěžících ze 17 zemí světa (celá zpráva).
 
 

Vývojář, ale i student

 
Na zájemce čekají dvě kategorie. Jako Developer můžete přihlásit jakoukoli kreativní bezdrátovou aplikaci, coby Student se letos zaměříte na „světlo, sítě světel a bezdrátové osvětlení.“ Tato část míří za studenty škol přihlášených do mezinárodní sítě IQRF Smart School. Za členství školy neplatí.
 

IQRF Wireless Challenge II

 
  • Zahájení soutěže: 1. 11. 2015
  • Odevzdání projektů: prodlouženo do 30. 4. 2016
  • Finále: květen nebo červen 2016, bude ještě upřesněno
Mezi hlavní ceny soutěže patří finanční odměny a vývojové nástroje, ale také podpora ve start-up programech Jihomoravského inovačního centra. Vybraným účastníkům pomůžou rozběhnout novou firmu nebo uvést produkt na trh. Talentovaní soutěžící kromě toho mohou očekávat i nabídku zaměstnání.
 
Projekty mohou vytvářet jednotlivci i celé týmy. Potřebné vývojové nástroje dostanete se slevou až 65 % a finálové klání toho nejlepšího pak proběhne formou interaktivního veletrhu. Do konce dubna 2016 ale ještě zbývá spousta času. Více na www.iqrf.org/contest. Průběh celé soutěže budeme na HW serveru sledovat a přineseme aktuální informace.
 
IQRF je komplexní technologické řešení umožňující výrobcům elektroniky inovovat prakticky jakýkoliv jejich výrobek, „dopřát“ mu bezdrátovou konektivitu a volitelně i připojení ke zbytku světa přes Internet.
 
 
Hodnocení článku: