Jste zde

IoT on Wheels – soutěž Element14 se soustředí na dopravu

Element 14 hledá 10 vývojářů, kteří předvedou svůj nápad, jak může IoT pomoci k chytřejší, bezpečnější a úspornější dopravě.

Na konci července Element14 spustil soutěž IoT on Wheels Element 14, podporovanou ST Microelectronics. I když se soutěž věnuje velmi otevřené a nadčasové otázce řešení pro vozidla a dopravu, drží se tentokrát při zemi. Účastníci budou prezentovat své prototypy, postavené na existujících technologiích. Vzhledem k tomu, že prototypy musí vývojáři připravit do poloviny listopadu letošního roku, nepůjde o vize v podobě 5G sítí a standardy V2X.

Zadání soutěže přitom vychází z reality. Chytré domy nebo nositelná elektronika jsou dnes samozřejmostí. Vozidlům se síťovými technologiemi je věštěna obrovská budoucnost, různé zdroje hovoří o 300-400 milionech vozidel do roku 2020(!) – pozor zde je nutné rozlišit pojmy connected cars od autonomous driving. Toto číslo se týká vozidel, která používají síťovou konektivitu prakticky pro cokoli, od online navigace, přes sledování zvyků řidiče (až to dokáží využít pojišťovny, bude to v české kotlině jistě zajímavé) až po prosté streamování hudby.

Soutěž si klade za cíl najít inspirující řešení, která se jakýmkoli způsobem dotýkají dopravy a mohou skutečně změnit způsob, jakým dnes cestujeme. Jaké nápady v soutěži uvidíme, není tedy vůbec jasné. O objev roku nebo století v soutěží ale zřejmě nejde, 10 vybraných účastníků dostane k dispozici vývojové kity s MCU STM32 Nucleo, BLE a WiFi. Během práce na projektu budou povinně odevzdávat týdenní reporty formou blog postů, fotek a videa prostřednictvím komunity element14.

http://www.element14.com/iotonwheels

Hodnocení článku: