Jste zde

Konica věří kombinaci IT a IoT

Konica Minolta systematicky proniká do nových oborů. K jejich rozvoji má pomoci třicet firem, které v posledních pěti letech ve světě koupila. Vedle IT služeb se firma soustředí na technologie umělé inteligence a internetu věcí.

Oblast IT služeb se ukázala jako správný směr pro rozvoj společnosti. Potvrzuje to rostoucí zájem ze strany zákazníků i reálné výsledky z posledních let. České zastoupení bylo s desetiprocentním nárůstem obratu na 198 milionů korun nejúspěšnější ze všech zemí Konica Minolta regionu střední a východní Evropy.

Mezi novinky Konica Minolta určené pro tradiční oblast zpracování dokumentů patří zejména služby spojené s konceptem kanceláře budoucnosti. Pro jejich zajištění je určena nová platforma Workplace Hub, která nabídne také funkce umělé inteligence a možnosti integrace zařízení z oblasti internetu věcí. Konkrétně jde například o služby monitorování prostředí s využitím kamerových zařízení Mobotix-firmy, kterou Konica Minolta nedávno převzala, senzorické snímání starších výrobních strojů pro jejich prediktivní údržbu nebo o technologii chytrých brýlí určenou pro obor průmyslové výroby a údržby.

Vyhledávání a vývoj nových produktů a služeb má v posledních letech na starosti globální síť pěti inovačních center Konica Minolta. Jedním ze sídel evropského centra je i Brno, kde v současné době pracuje téměř 70 zaměstnanců. Ti se například nejvíce z celé skupiny podíleli na vývoji softwaru pro Workplace Hub a nyní pracují na jeho postupném přizpůsobení jednotlivým oborům, jako je právě zdravotnictví či výrobní sektor.

 www.konicaminolta.cz.

Hodnocení článku: