Jste zde

Miotiq: cloud pro NB-IoT startuje na českém trhu

Softwarová služba miotiq vyvíjená v České republice byla dnes uvolněna do ostrého komerčního provozu. Provozovatel M2M Communication Holding využívá NB-IoT od Vodafonu.

Integrační platforma Miotiq je nástroj pro propojení koncových zařízení s aplikacemi, které dokážou zpracovávat data ze senzorů. Miotiq využívá NB-IoT síť Vodafonu se 100% pokrytím v České republice včetně vynikající dostupnosti uvnitř budov i pod zemí a dokáže vzájemně propojit jakákoli koncová zařízení s NB-LTE čipy.

Stačí SIM karta a kompatibilní zařízení

Výrobci koncových IoT zařízení, vývojáři aplikací, IT integrátoři či technicky zdatní koncoví uživatelé nyní mohou využívat Narrow Band IoT velmi rychle a jednoduše. Stačí si pořídit SIM kartu, která po vložení do koncového zařízení nebo přímo napájení na desku komunikačního modulu (díky podpoře technologie sim-on-chip) a registraci v integrační platformě miotiq může začít okamžitě posílat data přímo do databáze aplikace, příp. do datového skladu či IoT hubu všech standardních poskytovatelů v čele s Microsoft Azure, Google, AWS a IBM. Pro snadné testování jsou v rámci služby připraveny balíčky s populárními platformami Arduino a průmyslovými mikrokontrolery.

„Integrační platforma miotiq splňuje nejvyšší nároky našich zákazníků na stabilní, bezpečné a efektivní řešení IoT komunikace. Díky využití Microsoft Azure, moderních programovacích nástrojů a řešení bezpečnosti IBM je miotiq primárně určen pro implementaci u nejnáročnějších zákazníků, zároveň však vyhovuje požadavkům na zpracování dat s co nejmenšími náklady, takže výsledná cena pro koncového uživatele nepřesáhne pouhé jednotky eur za zařízení ročně,“ říká Karel Krčmář, ředitel M2M Communication Holding.

Právě M2M Communication Holding je výhradním integračním partnerem platformy miotiq pro Českou republiku.

Hodnocení článku: