Jste zde

Mitsubishi Electric posiluje v oblasti software

Akvizice americké firmy ICONICS umožnila Mitsubishi integrovat své systémy s celou řadou SCADA nástrojů a nabídnout je tak širšímu okruhu zákazníků.

Americký ICONICS se etabloval na trhu SCADA systémů, do kterých integroval řadu funkcí pro vizualizaci a analytiku správy budov i průmyslových procesů. Na rozdíl od jiných firem neopomněl ani taková rozhraní, jako OPC UA nebo BACnet, takže pro své softwarové nástroje udržoval širokou kompatibilitu napříč nabídkou hardware na trhu. V posledních letech se firma razantně pustila také do funkcionalit a konektivity v rostoucím segmentu IoT. Široký záběr a masivní inovace tak firmu v rámci struktury Mitsubishi Electric vysadily mezi vlajkové lodě v podobě zařazení do Software Centre of Excellence.

Software ICONICS se přitom Mitsubishi hodí hned pro dva významné trhy: průmyslovou automatizaci a technologii budov. Firma přitom dokázala klasickým SCADA aplikacím dodat takovou funkcionalitu, která pokrývá potřeby obou segmentů, stejně jako překlenout obvyklou mezeru mezi IT, OT a IoT. Na rozdíl od jiných se ICONICS věnoval standardizaci na úrovni technologií, nikoli na úrovni uživatelského rozhraní.

Softwarový balík tak má řadu samostatných komponent, která jsou vzájemné integrovány. Nejnovější IoT řešení tvoří ICONICS IoTWorX a MicroSCADA, průmyslovou automatizaci řeší propojené řešení Quality AnalytiX a CFSWorX Connected Field Worker. Pro obsluhu datových procesů typu Big Data Collection je k dispozici analytický nástroj Hyper Historian, včetně cloudu.
Samostatnou kapitolu tvoří vizualizační nástroje. Zde dominuje AnyGlass Visualization, zahrnující podporu nositelné elektroniky, brýlí pro AR a řady asistenčních systémů. Aplikace SCADA Factory and Building Automation potom dokáže všechny uvedené technologie integrovat.

http://www.mitsubishielectric.com/

Hodnocení článku: