Jste zde

Automatizace

Návrh zařízení procesní instrumentace s komponenty Analog Devices

Od senzorů, AFE, přes sběrnice, řídící systém až po Ethernet – to vše je nutné zvládnout při vývoji senzorových a komunikačních zařízení pro průmysl. Jako vždy se přitom vyplatí sáhnout po součástkách, které zajistí bezproblémovou interoperabilitu, v tomto případě od ADI, které propojilo portfolia Analog, Maxim a LTC.

Senzory a komunikační obvody pro inteligentní řízení motoru

Inteligentní řízení motoru se neobejde bez robustních a přesných senzorů proudu a vibrací, které poskytují důležitou zpětnou vazbu o aktuálním stavu motoru. Naměřená data se zpracovávají v řídícím systému, a díky vysokorychlostní komunikaci je schopen reagovat na jakoukoli situaci ve výrobní lince.

Optická analýza kapalin pomocí multimodálního senzoru

V celosvětovém měřítku se z pitné vody stává nedostatkové zboží. Sucho, nižší intenzita a frekvence srážek a rostoucí světová populace. To vše přispívá k nedostatku vody ve vnitrozemí a tak zjištění kvality vody v co nejkratším čase a prakticky kdekoliv je klíčovým faktorem.

 

Plnohodnotná balící linka naživo na brněnském výstavišti

Packaging Live neboli balicí linka je doprovodný program v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu a veletrhu EmbaxPrint a koná se letos již po osmnácté. Robotizovaná pracoviště s odborným výkladem budete moci vidět v akci každé dvě hodiny od úterý 10. října do pátku 13. října 2023.

Prediktivní údržba je klíčem energeticky úsporného, spolehlivého a efektivního výrobního procesu

Propojené senzory, robotika, adaptivní pohony jsou klíčem k energeticky úsporné a efektivní výrobě. Systémovým integrátorům poskytují cenné informace pro optimalizaci infrastruktury a procesů z hlediska udržitelnosti.

Robot na sklizeň jahod trénuje ve virtuálním prostoru než je plně nasazen do akce

Na rodinné farmě Ráječek u Brna se letos testovala nová generace robotů FRAVEBOT. Roboti jsou vybaveny řídicím systémem SIMATIC S7-1500 a dalšími technologiemi Siemens a mají za úkol sklízet zralé jahody a monitorovat zdravotní stav rostlin a plodů. Navigace robotu je simulována a trénována na digitálním dvojčeti v prostředí NVIDIA Isaac a umělá inteligence pro detekci chorob a škůdců se „vzdělává“ v Omniverse.

Strojové vidění nejen v průmyslové automatizaci

Systémy se strojovým vidění mohou nahradit pevnou ochranu kolem průmyslových robotů a umožnit tak efektivnější operace. Mohou také zlepšit bezpečnostní systémy založené na světelných zábranách, které jednoduše zastaví strojní zařízení, pokud pracovník závodu vstoupí do pracovního prostoru.

Stránky