Jste zde

Německý AISLER míří k plošnému spoji s uhlíkovou neutralitou

Dodavatel zakázkových plošných spolů AISLER v prosinci na Světovém fóru etické elektroniky WEEF 2021 oznámil své plány na dodání první uhlíkově neutrální desky plošných spojů do konce roku 2022.

Toto téma je samozřejmě velmi lákavé pro výrobce, kteří chtějí být „carbon free“. Proto se na tento trend připravují i dodavatelé komponent a služeb. Jak tedy bude uhlíkově neutrální výroba plošných spojů vypadat?  

 „Konstrukčně máme mnohem nižší uhlíkovou stopu, protože vyrábíme pouze lokálně. Aby to bylo cenově dostupné, používáme automatizaci, která nám umožňuje dosahovat nejlepších výsledků ve své třídě a nižších nákladů. To samo o sobě nás však nezachrání; každý v naší společnosti musí zjistit, jak můžeme společně přispět k uhlíkově neutrální budoucnosti,“ řekl Felix Plitzko, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti AISLER. 
AISLER plánuje dodat první uhlíkově neutrální obvodové desky na konci roku 2022 s produktem Beautiful Boards. Společně s německým Fraunhofer IZM společnost AISLER nejprve sečte jejich uhlíkovou stopu, aby pak určila vhodná opatření ke snížení produktové stopy na 0.

https://aisler.net/ 

Hodnocení článku: