Jste zde

Nexperia investuje 200 milionů USD do závodu v Hamburku

Rozšíření závodu přinese nové výzkumné, vývojové a výrobní kapacity pro širokopásmové výkonové polovodiče.

Nexperia oznámila plán investovat 200 milionů USD (přibližně 184 milionů eur) do vývoje nové generace polovodičů, založených na karbidu křemíku (SiC) a nitridu galia (GaN) a do vybudování výrobní infrastruktury v závodě v Hamburku. Současně se zvýší kapacita výroby křemíkových (Si) diod a tranzistorů. Investice jsou oznámeny společně s hamburskou ministryní hospodářství Dr. Melanií Leonhardovou u příležitosti 100. výročí výrobního závodu.

Aby bylo možné uspokojit rostoucí dlouhodobou poptávku po účinných výkonových polovodičích, budou všechny tři technologie (SiC, GaN a Si) od června 2024 vyvíjeny a vyráběny v Německu. Polovodiče SiC a GaN umožňují energeticky náročným aplikacím, jako jsou datová centra, pracovat s výjimečnou účinností a jsou základními stavebními kameny pro aplikace obnovitelných zdrojů energie a elektromobility. Tyto technologie mají velký potenciál a jsou stále důležitější pro dosažení cílů dekarbonizace. Cílem výzkumu a vývoje má být rozšíření jejich frekvenčního pásma.

První výrobní linky na vysokonapěťové tranzistory GaN D-Mode a diody SiC byly v Hamburku spuštěny v červnu 2024. Dalším milníkem budou moderní a nákladově efektivní 200mm výrobní linky pro tranzistory MOSFET s karbidem křemíku a GaN HEMT. Ty budou v hamburském závodě zřízeny v příštích dvou letech. Investice zároveň pomůže dále automatizovat stávající infrastrukturu v závodě v Hamburku a rozšířit výrobní kapacitu křemíku systematickým přechodem na 200mm wafery. Po rozšíření čistých prostor se budují nové výzkumné a vývojové laboratoře, které budou i v budoucnu zajišťovat hladký přechod od výzkumu k výrobě.

Od svého odštěpení od NXP v roce 2017 investovala Nexperia do závodu v Hamburku značné částky, zvýšila počet zaměstnanců z 950 na přibližně 1 600 a přivedla technologickou infrastrukturu na nejmodernější úroveň.

www.nexperia.com

Hodnocení článku: