Do konce roku 2021 chce Bosch rozjet výrobu v nové továrně, která je zatím jen na papíře. Na rozjezd výroby plánuje dva roky, takže celý provoz má být připraven do konce roku 2019. V Drážďanech tak vznikne 700 pracovních míst pro vysoce kvalifikované pracovníky, obsluhující automaty a celý cleanroom. Tyto pracovníky bude Bosch hledat u konkurence, ale také na univerzitách. Vzhledem k tomu, že Drážďany jsou v podstatě za rohem, o uplatnění tak mohou uvažovat i studenti českých univerzit.
Pokud jde o konkurenci, není v Německu malá. Přímo v Drážďanech je FAB1 známé GlobalFoundries, továrnu zde má také Infineon nebo X-FAB. Dále najdeme DHAM firmy NXP v Hamburku nebo X-FAB v Erfurtu. Na jihu Německa sídlí LFoundry (dříve Renesas) v Landshutu, TSI Semiconductor v Heilbronnu, Infineon v Regensburgu nebo FFAB Texas Instruments ve Freisingu.
Pro Bosch to zdaleka není neznámý obor, protože čipy vyrábí v Reutlingenu. Zde jsou alokovány dvě továrny –provoz z roku 1995 a relativně nová továrna z roku 2010, která dosáhla plné plánované výroby v roce 2016. Obě továrny se dělí o produkci ASIC obvodů pro své aplikace a MEMS senzorů, které používá zejména automobilový průmysl. Denní produkce 1,5 milionu ASIC obvodů a 4 milionů MEMS senzorů tvoří podstatnou část řídících jednotek motorů, stabilizátorů i moderních asistenčních systémů a automobilech. Z výrobní linky MEMS senzorů tak od roku 1995 vypadlo více než 8 miliard hotových obvodů.
V Reutlingenu má Bosch také testovací centrum, kde jsou prováděny testy a finální konfigurace všech obvodů.
Zpráva o investici ukazuje několik důležitých věcí: IoT je pro Bosch důležitý stejně jako rostoucí segment automobilových aplikací, Drážďanské křemíkové údolí dále poroste a přebytek výrobních kapacit čipů, o kterém se hovořilo někdy kolem roku 2012, zůstal také jenom nenaplněnou hrozbou.