Zabezpečení je v IoT téma číslo jedna. Nordic má ve své oboru špičkové výsledky. Aby je udržel, zahájil spolupráci s s členy expertní etické hackerské komunity HackerOne. V rámci programu bug-bounty budou etičtí hackeři spolupracovat na zátěžových testech hardwarových a softwarových produktů Nordic, aby našli potenciální i latentní bezpečnostní zranitelnosti. Ty tak mohou být opraveny dříve, než je najde počítačový zločinec.
Program funguje tak, že je vypsána odměna na potenciální bezpečnostní chybu členové komunity jsou vyzváni, aby chybu vypátrali. Program bude pokrývat všechny nejnovější produktové řady Nordic od čipů, technické vzorky, vývojové sady, software, referenční návrhy i cloudové služby.
Podle zástupců Nordic Semi spolupráce umožní minimalizovat chyby zabezpečení a jejich včasné řešení. To znamená snažit se aktivně vyhledávat, řešit a zveřejňovat potenciální chyby zabezpečení, které mohou být pro zákazníky s produkty IoT důležité. Díky spolupráci s HackerOne může Nordic nabídnout úplnou transparentnost ve spojení s etickou hackerskou komunitou, a zabezpečit celé naše produktové portfolio.
V první fázi bude program Nordic Semiconductor HackerOne bug-bounty spuštěn jen pro zvané, protože se Nordic chce zaměřit na budování vztahu s komunitou, přičemž upřednostňuje kvalitu zpráv a dobu odezvy na zprávy. Každý zainteresovaný hacker je vyzván, aby kontaktoval Nordic přímo prostřednictvím týmu podpory platformy HackerOne.
HackerOne je na tomto poli významným partnerem pro řadu institucí a firem. Seznam zákazníků zahrnuje americké ministerstvo obrany, Dropbox, General Motors, GitHub, Goldman Sachs, Google, Hyatt, Intel, Lufthansa, Microsoft, MINDEF Singapore, Nintendo, PayPal, Slack, Starbucks, Twitter a Verizon Media. HackerOne uvádí, že se umístila na pátém místě v seznamu nejinovativnějších společností Fast Company na světě pro rok 2020. Společnost HackerOne se sídlem v San Francisku má zastoupení v Londýně, New Yorku, Nizozemsku, Francii, Singapuru a na více než 70 dalších místech po celém světě.