Hardware podle zadání, tedy jednodeskové sestavy Arduino MKR1310 a Arduino Pro Nicla Vision, umožnil sestavit řadu variant IoT aplikací pro sledování včelích úlů. Z této kategorie byly také vítězné projekty účastníků z USA a Austrálie. Výherce hlavní ceny: Ralph Yamamoto z USA ve vém projektu Bee Healthy vyvinul včelí monitor IoT připojený k síti LoRa WAN, který sbírá data o maketě včelího úlu. Tento projekt byl vycvičen na zvuk zdravého úlu a monitoruje pohyb uvnitř pomocí Arduino Nicla Sense a Nicla Vision. Vzdálený uzel je napájen solární energií a ke komunikaci využívá síť Things Network.
Druhý výherce: Gough Lui z – Austrálie sestavil platformu Bee Watch pro vzdálené monitorování včel s nízkou spotřebou energie, která obsahuje environmentální shield OMRON, infračervený ToF senzor, komunikaci LoRA WAN a lehký telemetrický systém MQTT.
Vítězové byli vybráni na základě různých kritérií, včetně kreativního využití jejich souprav k navržení účinných řešení pro včelí populaci a soutěže o minimálně pět příspěvků na blogu v rámci soutěže. Chcete-li si prohlédnout vítězné návrhy a dozvědět se více o pozoruhodné práci komunity element14 a jejích členů, navštivte stránku soutěže.
Společnost Farnell navíc zahájila novou celosvětovou kampaň zaměřenou na záchranu včel. Za každou objednávku společnosti Farnell na celém světě bude prostřednictvím daru zachráněna jedna včela, čímž bude podpořena mise společnosti adoptovat v příštích 12 měsících tři miliony včel po celém světě. Další informace naleznete na adrese: https://cz.farnell.com/save-the-bees.