Jste zde

Plošné spoje pro PLC Siemens osazuje v Trutnově

Trutnovský závod Siemens zahájil výrobu desek plošných spojů (PCB) zejména pro PLC, které koncern Siemens vyrábí v německém Amberku. Provoz zahájila první linka z šesti, začátek plného provozu je plánován na 1. čtvrtletí 2024.

 

Rozjet první linku na výrobu tištěných spojů se trutnovským podařilo v rekordním čase. Projekt výroby plošných spojů pro řídicí jednotky ET200SP začal téměř přesně před 6 měsíci a dnes již linka produkuje první výrobky. S rozjezdem nové výroby vznikla i desítka odborných pracovních pozic, které se již podařilo obsadit. Poslední pozicí, na kterou tým nové výroby hledá posilu, je místo technoložky/technologa.
V roce 2023 oslaví trutnovský závod 30 let pod vlajkou koncernu Siemens, v němž zaujímá pozici klíčového výrobce elektromechanické a elektronické spínací techniky. Závod zaměstnává více než osm stovek zaměstnanců, přes 65 % představují ženy, které zaujímají sedm pozic v devětatřicetičlenném vedení.

Trutnovský závod Siemens také intenzivně spolupracuje se středními průmyslovými školami z regionu – studentům nabízí exkurze, letní brigády a do budoucna spolupráci rozšíří i na praktické ukázky přímo ve výrobě. Kooperace probíhá také s Technickou univerzitou v Liberci, jejíž studentky a studenti mohou ve spolupráci s vývojovým oddělením vypracovávat absolventské práce. Odborníci z vývojového centra se formou přednášek podílí i na výuce odborných předmětů.

http://www.siemens.cz

Hodnocení článku: