Jste zde

PowerUp! Vybere finalisty online

Šest českých startupů se utká o postup do evropského finále soutěže PowerUp! Challenge. Český šampion bude znám v květnu, postupové kolo proběhne tentokrát online.

O multimilonové investice v Grand Final a titul InnoEnergy Startup roku se utká 19. května šest českých startupů. Finalisté budou vybráni z osmi účastníků Boot Campu, který samotné soutěži předchází. Do něj postoupily tyto startupy: Ibatt.energy, BatteryCheck, ENMON Technologies, Pocket Virtuality, UptimAI, Topíte, Skymaps.cz a Mileus. V porotě zasednou Kristýna Machová – Investment Manager Inven Capital, Adi Gaskell – inovačně-technologický novinář, který píše pro Forbes a BBC, Jakub John – CEO VIA ALTA, Szymon Kwiatkowski – expert InnoEnergy a Tomáš Vacek – CFO Neuron Soundware. PowerUp! Challenge je mezinárodní startupová soutěž pro střední a východní Evropu pod záštitou InnoEnergy. Týmy z 24 zemí EU soupeří v lokálních kolech a výherci následně postupující do mezinárodního Grand Final, ve kterém se utkají o výhru 65 tisíc eur. Českým partnerem InnoEnergy je DEX Innovation Centre.

KDY: 19.5. 2020 16:00 - 17:30

KDE: Online konference

Detailní info a registrace zde.

PowerUp! je soutěž pro inovátory v oblasti energie, chytrých technologií a mobility. Cílem je najít ty nejlepší startupy, scale-upy a malé a střední podniky, které přináší revoluci v těchto oblastech a jsou schopny přispět k udržitelnému rozvoji. Finanční odměna, kterou úspěšné startupy získají je pouze pomyslnou špičkou ledovce. Soutěž firmám otevírá přístup k mentoringu od těch nejlepších lidí v oboru, nabízí rozšíření sítě kontaktů a v neposlední řadě může pomoci se ziskem peněz od venture kapitálových fondů, angel investorů anebo samotného InnoEnergy.

Letošní ročník národního finále se bude kvůli celosvětové pandemii COVID-19 konat online pomocí videokonference. Připojit se bude moci 150 diváků skrze online registraci, každý další bude muset čekat až se uvolní místo, aby se zachovala kvalita přenosu. Stejně jako v případě minulých ročníků budou mít účastníci tříminutový pitch, po kterém následují dvě minuty otázek od poroty. Výherce českého kola získá titul InnoEnergy Startup roku a postoupí do Grand Final v Krakově. Osm účastníků, kteří se probojovali do Boot Campu vzešlo z 23 přihlášek, ale pouze šest z nich se může dostat do národního finále. “Věřím, že i tento rok bude pro české startupy úspěšný. Z let 2017 a 2018 mají české firmy druhé a třetí místo (VIA ALTA a Neuron Soundware). Našemu letošnímu účastníkovi na Grand Final přeji aspoň takový úspěch,” říká Jan Kubalík, CEO DEX Innovation Centre.

http://dex-ic.com/pripojte-se-k-ceskemu-finale-powerup!-2020

Hodnocení článku: