Jste zde

Přihlaste se do spolku absolventů a přátel ČVUT

Stejně jako univerzity na západě, již i ČVUT se začíná hlásit ke svým absolventům. Některé fakulty jsou dobře organizovány již řadu let, pro jiné teď organizuje spolek mateřské ČVUT. Spolek je provozován za účelem navázání a udržení kontaktu absolventů minulých s absolventy příštími. 

Přihlásit se můžete na www.absolventicvut.cz, najdete zde také přehled plánovaných akcí a novinek v rámci celého ČVUT. 

ALUMNI?

Slovo alumnus je latinského původu a v původním významu znamená žák nebo nevlastní syn. V současnosti se slovo alumnus (pl.alumni, ž.r. alumna) používá pro označení absolventů univerzity. Alumni spolky tak postupně organizuje většina českých univerzit. 
 

Proč se přihlásit do ČVUT alumni?

  • Informační newsletter pro členy nejen o kulturních akcích v rámci celého ČVUT
  • Pozvánky na akce pořádané ČVUT (koncerty, výstavy, konference, sportovní akce)
  • Zachování kontaktu s vyučujícími a spolužáky 
  • Možnost spolupráce s univerzitou (věda a výzkum, přednášky, mentoring, atd.)
  • Zvýhodněné ceny kurzů celoživotního vzdělávání
  • a další...
 

Absolventi ČVUT na vodě

Aneb členové spolku absolventů se zúčastnili letošního Rektorského sportovního dne. Dračí lodě přilákaly i při letošním Rektorském dnu hodně zájemců, jak z řad „pádlujících“ účastníků, tak i fanoušků. I přes studené počasí vyjelo na Vltavu postupně 19 posádek – 11 zaměstnaneckých a 8 studentských. Členové Spolku absolventů a přátel ČVUT, kteří se odhodlali zasednout do lodě, doplnili posádku Rektorátu ČVUT (viz.foto) pod názvem REKtým. Tato posádka sice nestála na stupni vítězů, ale i tak si všichni den „na vodě“ užili. Příští rok snad spolek postaví svoji kompletní posádku, která to všem ostatním ukáže.
 

Návštěva Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB)

 
26. 3. 2014 navštívili členové spolku absolventů ČVUT nově postavené vědecko-výzkumné zázemí ČVUT v Buštěhradu u Kladna. Toto nově otevřené unikátní centrum vzniklo díky financím z evropských fondů na pozemku v Buštěhradu (www.uceeb.cz).
 
  
 
Návštěvníky přivítal ředitel centra doc. Ferkl a představil vize a plány projektu. Pod vedením stavbyvedoucího z firmy Metrostav si návštěvníci prošli zkušebny, laboratoře a jednotlivá pracoviště. Prohlídka představila nové možnosti ČVUT v oblasti spolupráce s komerčními firmami. 
 

Grilovačka na Strahově

V červnu 2014 zakončili studenti i absolventi ČVUT akademický rok a přivítali léto na Grill party na Strahově. Masa a piva byl dostatek, ani na vegetariány, řidiče a abstinenty se nezapomnělo. 
 
 
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 23 000 studentů. Pro akademický rok 2014/15 nabízí ČVUT svým studentům 110 studijních programů a v rámci nich 441 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. 
  
 
Hodnocení článku: