Český startup productboard, jenž nabízí unikátní nástroj pro produktový management, pořádá v Praze první hackathon zaměřený na spojení strojového učení a produktového managementu. Ten začíná v pátek 4. října večer v pražském HubHubu, hlavní téma je zpracování zpětné vazby od zákazníků. Vítězné týmy získají finanční podporu na open source projekt dle vlastního výběru. Jako keynote speaker vystoupí specialisté na umělou inteligenci a strojové učení Martin Vejmělka a Tomáš Tunys z Rossum. Na místě bude zajištěno občerstvení a podpora od zkušených mentorů, kteří budou po celou dobu k dispozici. Jednotlivci i týmy se mohou registrovat zdarma zde.
Kdy: pátek 4. října od 18:00 - sobota 5. října do 18:00
Kde: HubHub, Na Příkopě 14, 5. podlaží, Praha
Registrace: eventbrite.com
Link na facebookovou událost: Hacking product management with machine learning
Strojové učení pomůže se zpracováním zpětné vazby od zákazníků
Tématem akce je zpracování zákaznické zpětné vazby pomocí strojového učení. To se stává mainstreamem v mnoha průmyslových odvětvích, zvyšuje automatizaci procesů, poskytuje vývojářům informace pro lepší rozhodování, vytváří předpovědi na základě milionů datových bodů a díky lidskému faktoru se znovu a neustále postupně zdokonaluje. Doména produktového managementu je pro využití strojového učení přirozeným kandidátem, kdy velká část toho, co dělají vývojáři, může být zautomatizována, například zpracování přirozeného jazyka. To zahrnuje odhalování duplicit a hledání shod, jejich zpracování a třídění nebo objevování nových pohledů, o kterých produktový tým dříve nevěděl. Cílem je poskytnout produktovému týmu okamžitý přehled o zákaznickém chování a být tak o krok dál před konkurencí.
Každá společnost, která dnes vyvíjí digitální nebo fyzický produkt, má zavedené nějaké procesy produktového managementu, jehož cílem je vytvořit ten správný produkt a dostat ho co nejrychleji ke svým zákazníkům. V dnešním propojeném světě může konkurence přicházet odkudkoli. Technologický pokrok jde kupředu na denní bázi, zákazníci zároveň poskytují nepřetržitou zpětnou vazbu a chtějí být okamžitě vyslechnuti. Je tedy důležitější než kdy dříve zůstat nepřetržitě na špici vývoje.