Jste zde

Program MSV 2022 reaguje na současné výzvy

Inteligentní digitalizace, energetická udržitelnost nebo využití umělé inteligence v průmyslu – taková budou vybraná témata letošního ročníku MSV.

Digitální továrna 2.0 bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně již potřetí. Tentokrát se zaměří na inteligentní digitalizaci v různých podobách a to  nejen pro průmyslového prostředí, ale i v rámci celé ekonomiky. Expozice v pavilonu F nabídne  soubor digitálních a automatizačních technologií, exponátů i řešení, které se při správném využití stávají účinnou součástí výroby, nástrojem zvyšování efektivity výrobního procesu, energetické náročnosti i využívání a sledování zdrojů. Právě energetická udržitelnost se zařadí k hlavním tématům letošního strojírenského veletrhu. 
Zlatým partnerem Digitální továrny 2.0 se stala společnost Siemens. Svou nabídku dále představí firmy jako 4dot Mechatronic Systems, ABRA Software, Act-in CZ, AutoCont IPC, AYES, Bossard CZ, dataPartner, Eurowater, GE Intelligent Platforms, Leadspicker, Packung, Pantek (CS), RAYNET, SIDAT, SmartVision, Twinzo nebo UNIS. „Součástí budou také expozice Svazu průmyslu a dopravy ČR a Elektrotechnické asociace ČR. Do projektu se v letošním roce poprvé zapojí i Finsko, které připravuje prezentaci svých firem z oblasti digitalizace. Spolupracujeme také s lisovnou společnosti ŠKODA AUTO,“ upřesnil Michalis Busios, ředitel MSV. Spoluorganizátorem projektu je společnost Cerebrica.

Ve čtvrtek 6. října proběhne třetí ročník mezinárodní konference s názvem "Biomorfní průmysl – změna paradigmatu průmyslové výroby s využitím umělé inteligence a dalších digitálních technologií". Zaměří se na vize české ekonomiky za využití umělé inteligence jako klíčového přístupu k digitalizaci na firemní i národní bázi. Chybět nebudou ukázky případových studií demonstrující radikální zvyšování efektivity v průmyslu prostřednictvím umělé inteligence. Program konference se bude skládat ze čtyř tematických okruhů. Vedle budoucnosti průmyslu a vize české ekonomiky dostanou své bloky využívání dat a umělé inteligence, energetiky, kyberbezpečnosti, 5+6G sítí a blockchainu, o kterých se povedou diskuze v části s názvem Infrastruktura ekonomiky 2030.
Doprovodná Digitální stage přinese živé diskuze o tématech jako umělá inteligence, využití digitálních dvojčat nebo 5G sítě. Diváci mohou vše sledovat přímo na veletrhu nebo prostřednictvím online streamu na webových stránkách MSV.

Mezinárodní strojírenský veletrh se koná na brněnském výstavišti od úterý 4. října do pátku 7. října 2022. Díky spolupráci s Francouzsko-českou obchodní komorou se partnerem celého veletrhu stal francouzský region Auvergne-Rhône-Alpes. Společně s MSV se konají i specializované veletrhy IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupenky jsou nejvýhodněji k dostání online.
www.bvv.cz/msv/ 

Hodnocení článku: