Jste zde

První online Startup Show VŠB má svého vítěze

Ve čtvrtek 29. dubna se konal osmý ročník akceleračního programu Green Light Startup Show, letos zcela netradičně formou live streamu přímo z Planetária Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO. Ze všech zúčastněných porotu nejvíce zaujal projekt s cirkulačním oblečením.

V porotě letos zasedli 4 porotci. Investor Miloš Lukačka či expertka na People Operations and Culture Klára Horton. Tyto osobnosti doplnil vítěz 3. ročníku Radim Malinowski nebo koučka, lektorka a podnikatelka na volné noze Michaela Holišová. V průběhu akceleračního programu byli účastníkům k dispozici odborní mentoři – například Jaroslava Kořená z Impact Hub Ostrava či Matěj Kastner z ProRocketeers, kteří předali začínajícím podnikatelům cenné rady a tipy.

Z jedenácti týmů se do samotného finále před odbornou porotu dostalo pět nejlepších. Mezi ně patří projekty Šifrománie, Jonggle, Nilmore, ControlMe a ReNa. 

 Vítězný projekt Nilmore, který vyrábí 100% recyklovatelné oblečení získal 150 000 Kč, druhou cenu, ve výši 70 000 Kč získal projekt Rena zaměřený na recyklaci nábojnic a výhru 30 000 Kč si odnesl tým Jonggle s aplikací sdíleného 3D tisku. Cenu SDE software solutions ve výši 30 000 Kč získal projekt Grincell zaměřený na ekologické pěstování a cenu rektora obdržela aplikace Anthony app, jež řeší problematiku dopravy a parkování.

„Tento ročník byl kvůli covidu zcela odlišný a nejen, že celý Akcelerátor musel probíhat online, ale i finálová Startup Show. Bylo to napínavé pro nás organizátory i účinkující, protože taková už živá vysílání jsou. I přes všechny okolnosti posledních měsíců jsme udělali maximum pro to, aby byla Startup Show nezapomenutelným zážitkem pro prezentující projekty i diváky,“ popisuje Andrea Šimoníková, vedoucí útvaru Podnikání a kariéra Centra podpory inovací VŠB-TUO.

Green Light je akcelerační program zaměřený na podporu podnikání. Za osm let jeho existence se do něj přihlásilo již 438 projektů a samotou Startup Show absolvovalo téměř 70 z nich. Organizátorem programu Green Light je Centrum podpory inovací VŠB-TUO. Program je realizován díky podpoře Moravskoslezského kraje a mnoha dalších podporovatelů.

http://www.greenlight.vsb.cz

Hodnocení článku: