Jste zde

Rakouská pošta monitoruje zásilky přes Sigfox

Technologieumožňuje provozovateli získat v reálném čase úplný přehled o pohybu tisíců kontejnerů putujících mezi jednotlivými překladišti. Současně v Rakousku pokračuje rozšiřování sítě, které je řízeno z pražského Centra sdílených služeb Sigfoxu.

Rakouská pošta ukládá zásilky do dvou typů speciálních kontejnerů na kolečkách, ve kterých je následně rozváží nákladními auty do překladišť. Jen v Rakousku jich má dva tisíce. Jeden typ kontejneru slouží pro přepravu dopisů a druhý pro rozměrnější balíky. Firma kontejnery osadila senzory a do konce letošního roku plánuje nainstalovat celkem 30 tisíc čidel. Celý systém bude dokončen v roce 2021.

Klíčovou výhodou umožňující průmyslové nasazení těchto inteligentních zařízení jsou jejich nízké pořizovací náklady pohybující se v desítkách euro za kus. Rakousko se tak přidalo k dalším z více než 72 zemí, které síť Sigfox využívají. K plnému pokrytí České republiky sítí Sigfox došlo již na začátku roku 2019. Do jejího ekosystému je momentálně připojeno přes 100 tisíc navzájem komunikujících inteligentních zařízení jako jsou různé čidla, senzory nebo detektory.

www.sigfox.cz

Hodnocení článku: