Jste zde

Redesign hardwaru jako řešení Unipi technology při nedostupnosti komponent na trhu

Jistě se Vám někdy stalo, že Váš oblíbený produkt byl neočekávaně stažen z prodeje kvůli chybějící, nebo nedostupné komponentě. Zjistěte, jak podobné situace řeší Unipi technology.

Při navrhování nových jednotek, je standardem vždy kontrolovat dostupnost všech komponent, které jsou nezbytné k výrobě. Vybírají se zpravidla takoví dodavatelé, kteří jsou spolehliví a již dlouhodobě se pohybují na trhu. I tak se ale může stát, že bude některá součástka najednou nedostupná. Ať již díky nedostatku materiálu potřebného pro její výrobu, nebo třeba proto, že se výrobce rozhodl danou komponentu/řadu přestat vyrábět. 
Unipi technology proto již při výrobě počítá i s touto alternativou. Díky dostatečnému přeobjednanému množství součástek se nestane, že by některá komponenta došla ze dne na den, jak ale Unipi technology zajistí dlouhodobou dostupnost produktů?

Klíčové zásady Unipi technology:

  1. Zařízení jsou vyvíjena tak, že pro použité součástky, existují rovnou i alternativní varianty v případě náhlého výpadku.
  2. Vytváření dlouhodobých odhadů na potřebný materiál v čase, což umožňuje dopředu objednat dostatečné množství a díky velkým odběrům, tak lze nabízet i rámcově nižší ceny zákazníkům.
  3. Pokud již dojde k výpadku, díky flexibilitě hardwarového designu, najít a použít alternativu v redesignovém řešení.

Podrobnosti o redesignovém rešení naleznete zde.

Hodnocení článku: