Jste zde

Renesas připravuje převzetí výrobce IoT čipů a modulů Sequans

Akvizice společnosti Sequans umožní Renesasu rozšířit komplexnější nabídku řešení IoT.

Zájem Renesasu o trh IoT roste v posledním roce velmi výrazně. Firma nyní tento směr potvrzuje a chystá převzetí Sequans Communications, jednoho z llídrů v oblasti 5G/4G celulárních IoT čipů a modulů. 
Vzhledem k tomu, že Sequans si svoji pozici vybudoval na základě podpory investorů na akciovém trhu, je akvizice a odkup akcií svázán s mnoha kroky a souhlasy regulátorů, obě firmy ale očekávají, že transakci dokončí v roce 2024. Po uzavření transakce má Renesas v úmyslu integrovat širokou škálu produktů pro celulární konektivitu a IP společnosti Sequans do své hlavní produktové řady, včetně mikrokontrolérů, mikroprocesorů, analogových a smíšených signálových frontendů. Akvizice umožní společnosti Renesas okamžitě rozšířit svůj dosah na trh Wide Area Network (WAN) zahrnující širokou škálu datových rychlostí. Rozšíří také již tak bohaté portfolio produktů společnosti Renesas pro připojení k Personal Area Network (PAN) a Local Area Network (LAN).

Trh s celulární technologií IoT poskytovanou společnostmi, jako je Sequans, rychle roste, poháněný poptávkou po inteligentních měřičích, systémech sledování aktiv, inteligentních domácnostech, inteligentních městech, propojených vozidlech, pevných bezdrátových přístupových sítích a mobilních výpočetních zařízeních. Průmyslová studie předpovídá, že počet mobilních zařízení IoT bude i nadále růst o více než 10 procent ročně.

Akvizice společnosti Sequans je nejnovějším krokem Renesasu v rozšiřování nabídky produktů konektivity prostřednictvím strategických akvizic, včetně nákupů společností Dialog, Celeno a nejnověji Panthronics. Renesas a Sequans spolupracují od roku 2020 na poskytování komplexních řešení, která kombinují vestavěné procesory a analogové front-end produkty společnosti Renesas s bezdrátovými čipovými sadami společnosti Sequans pro masivní IoT a širokopásmové aplikace IoT.

Hodnocení článku: