Jste zde

Rockwell Automation plánuje posílení aktivit v oblasti výzkumu a vývoje

Společnost Rockwell Automation otevřela v Praze nové kanceláře pro své české zastoupení. Tento projekt umožnil přesunutí obchodních, výzkumných a vývojových oddělení do jedné lokality. Přestěhování do nových kanceláří podpoří další rozvoj českého Research & Development centra, stejně jako rozšíření lokálních obchodních aktivit.

Česká republika je důležitá pro společnost Rockwell Automation nejen z obchodního pohledu, ale také z důvodu dostupnosti velmi kvalitních výzkumných a inženýrských pracovníků. České Research & Development centrum si v rámci celé korporace průběžně připisuje řadu úspěchů.

V našem R&D centru se zabýváme především vývojem softwaru a podílíme se i na plnění cílů globálních projektů,“ říká Jan Bezdíček, ředitel pražského R&D centra společnosti Rockwell Automation. „Jelikož aktivně využíváme nejprogresivnější metodiky agilního vývoje, můžeme být flexibilní při vývoji inovativních softwarových řešení, která přinášejí produktivitu pro odvětví průmyslové automatizace. Naše řešení zahrnují efektivní diagnostiku, optimalizaci a správu jednotlivých zařízení i větších celků.

Úlohou českého Research & Development centra je podílet se na rozvojových cílech společnosti Rockwell Automation se zaměřením na projekty, které nastavují nové technologické trendy. Mezi tyto oblasti patří i tzv. Průmysl 4.0, pro který je typická maximální úroveň digitalizace všech průmyslových prvků a procesů.

Rockwell Automation považuje Průmysl 4.0 především za evoluci a postupné dozrávání technologií a postupů, které jsou k dispozici již několik let. V této souvislosti se společnost zaměřuje na autonomní systémy s cílem umožnit řídícím prvkům vysokou míru inteligence, optimalizace, rekonfigurace a spolupráce. Některé z interních projektů se již nyní zaměřují na vývoj významně pokročilých technologií, avšak může trvat i několik let, než trh tyto nejprogresivnější inovace přijme.

http://www.rockwellautomation.com/

Hodnocení článku: