Jste zde

Rok 2021 přidal přes 500 značek a 125 tisíc položek v sortimentu Digi-Key

Mezi značkami, které lze v Digi-Key zakoupit, najdeme řadu evropských výrobců, včetně značek jako Siemens nebo Schneider. Roste take podíl komponent pro průmyslovou automatizaci.

Zařazení 500 výrobců a 125000 položek do sortimentu je zajímavé číslo v kontextu celkového vývoje trhu v roce 2021. Růst Digi-Key Electronics podpořilo několik faktorů. Vybudování nového distribučního centra, schopnost dodávat v krátkém čase jak v Americe, tak v Evropě i v řadě dalších regionů i prodejní podpora.

Štěstí jako vždy přeje připraveným. V předchozích letech Digi-Key výrazně investovala do vlastní logistiky, ale také do aktivit pro příliv nových dodavatelů. Programy jako Digi-Key Marketplace nebo Fulfilled by Digi-Key umožňují firmám snadno a rychle začít prodávat své produkty prostřednictvím Digi-Key. Zatímco v dřívějších dobách si distributoři vybírali pouze lukrativní značky, dnes jejich služby mohou využít i menší firmy nebo startupy. Pokud má start-up geniální produkt, má se soustředit na jeho vývoj nebo na budování své logistiky a distribuce? Pro mnoho firem je samozřejmě lepší celou distribuci přenechat jiným, zvlášť, pokud jde o distributora s celosvětovým dosahem.

Mezi novými produkty od vice než 500 dodavatelů Digi-Key Electronics najdeme například regulátor  Siemens 6ES72151HG400XB0.

Celkový počet značek v sortimentu Digi-Key přesáhl v loňském roce 2000 s vice jak 12,6 milionu položek. Výrazný podíl na tomto čísle má také Digi-Key Marketplace, kde lze objednat desky plošných spojů, komponenty pro automatizaci, testovací a měřící přístroje nebo IoT řešení. Položky z marketplace jsou odesílány přímo od jejich dodavatelů, obvykle v rozmezí 1-5 dní od objednání.  Oproti tomu výrobci, kteří se zařadí do programu Fulfilled by Digi-Key  dodávají své zboží na sklad Digi-Key a ta zajišťuje prodej, balení i odesílání zboží.

Hodnocení článku: