Jste zde

Segment AMR roste, robotika nečeká na Industry 4.0

Nejrychleji rostoucí dánský výrobce robotických technologií a největší dodavatel mobilních robotů dosáhl cíle 10 milionů EUR za rok 2017 a předpokládá nárůst na 27 milionů EUR v roce 2018. K jeho zákazníkům se řadí Honeywell, Airbus, Unilever, Adidas a řada dalších.

Když management společnosti rozhodoval o firemních cílech na rok 2017, nastavil je velmi vysoko. Cílem bylo ztrojnásobit tržby z prodeje autonomních mobilních robotů (AMR), což bylo ambiciózní jak pro zaměstnance, tak pro odbornou veřejnost. Po vyřízení posledních zakázek lze konstatovat, že cíle bylo dosaženo. Nárůst v roce 2017 je především důsledkem poptávky ze strany nadnárodních společností, které se rozhodly objednat větší série mobilních robotů poté, co si jednotlivé roboty otestovaly ve svých provozech.

Se zákazníky jako Honeywell, Argon Medical, Kamstrup, Airbus, Unilever, Adidas, Flex a mnoha dalšími má MiR nyní po celém světě instalováno více mobilních robotů než kterýkoliv jiný dodavatel, což potvrzuje i index ROBO Global. Ten sleduje celosvětový trh s roboty a automatizačními technologiemi a má podporu klíčových dodavatelů v USA, Velké Británii, Kanadě, Jižní Koreji a Austrálii.

Rychlý nárůst firmy MiR umožnil v průmyslových podnicích využívat pro logistiku místo lidské síly point-to-point mobilní zařízení. MiR není jediný dodavatel, který zažívá boom, nad očekávání rostou i jeho konkurenti. Za pozoruhodným nárůstem společnosti MiR stojí i podpora vyzkoušené a funkční globální sítě distributorů a integrátorů firmy Universal Robots, vedoucího světového dodavatele kolaborativních robotů. Důvěra distributorů ve výkonné a funkční technologie ideální pro výrobní společnosti po celém světě umožnila firmě MiR skokově nastartovat globální prodej. MiR našel mezeru na trhu výrobců, kteří hledají lokální dodávky mobilních robotických řešení pro svá výrobní zařízení.

MiR v roce 2017 více než zdvojnásobil počet svých zaměstnanců. V roce 2018 plánuje přijmout téměř jednou tolik nových pracovníků. Vedle nárůstu počtu zaměstnanců zdvojnásobil MiR v roce 2017 také velikost své centrály v Odense a zprovoznil zde nové velké testovací a školicí centrum. Během loňského roku otevřel MiR své pobočky v Šanghaji, Barceloně, Singapuru, Dortmundu a San Diegu, aby tak byl co nejblíže svým zákazníkům a aktuálně 120 distributorům ve 40 zemích. Svoji americkou centrálu otevřel MiR v New Yorku již v roce 2016.

Na růstu tržeb v roce 2017 se nejvíce podílely z 20 % trhy v USA, ze 16 % Německo, 16 % jižní Evropa a 10 % střední a východní Evropa. Na všech těchto trzích plánuje MiR další rozšiřování počtu zaměstnanců a distributorů i v letošním roce.  Výsledek ovlivnilo také uvedení výkonného mobilního robota MiR200 na jaře 2017. Tento robot dokáže uzdvihnout 200 kg, utáhnout 500 kg, prokazatelně nezpůsobuje elektrostatické výboje a je certifikován na použití v čistých prostředích.

http://www.mobile-industrial-robots.com/en/

Hodnocení článku: