Jste zde

UR+ market aplikací pro roboty

Na mnichovském veletrhu Automatica firma Universal Robots představila showroom řešení Plug & Play pro roboty UR. Volbou příslušenství, koncových efektorů a softwarových řešení z Universal Robots+ získají distributoři i koncoví uživatelé velkou jistotu a předvídatelnost, že aplikace poběží již od začátku dobře a ušetří tak týdny a měsíce integračního procesu od konceptu k provozu cobotů UR.
 

S Universal Robots+ vzniká ekosystém umožňující vývoj a prezentaci aplikací určených kolaborativním robotickým ramenům UR3, UR5 a UR10. Takzvané URCaps, součásti příslušenství, které rozšiřují možnosti robotů UR, mohou představovat přizpůsobené hardwarové komponenty, softwarové plug-iny nebo kombinace obojího. Cílem Universal Robots+ je zkrácení doby implementace, zvýšení uživatelského komfortu a snížení nákladů pro všechny zúčastněné strany.

Aby firma urychlila vývoj dalších aplikací, otevřela zároveň vývojářský program +YOU. Účastníci získají od Universal Robots bezplatnou podporu při vývoji URCaps. Firma jim poskytne roboty pro testování a optimalizaci nových URcaps a ujišťuje, že za rozumnou cenu. Vývojáři mohou navíc pro svoje URCaps získat certifikaci Universal Robots. Aby mohli získat tento dodatečný certifikát kvality, musí vývojáři doložit, že jejich řešení již funguje v reálné aplikaci a je úspěšně využíváno zákazníkem.

Do tohoto programu mohou firmy přihlásit různé doplňky:

  • Koncové efektory: Všechny typy koncových nástrojů na rameno (end-of-arm-tooling – EOAT), jako jsou uchopovače, senzory točivého momentu, šroubováky a mnoho dalších.
  • Součásti příslušenství: Hardwarové produkty, které nepatří do kategorie koncových efektorů – například vodiče kabelů, ochranné kryty, komunikační moduly, systémy strojového vidění, HMI panely atd.
  • Software: Může jít buďto o softwarové plug-iny, vyvinuté s URCaps Software Development Kitem (SDK), programy pro PC, například pro simulaci nebo programování robotických systémů, nebo plug-iny pro knihovnu UR pro software třetích stran jako je programovací sada PLC.

Integrací doplňkových komponent, představených v showroomu Universal Robots+, sníží distribuční partneři a koncoví uživatelé náklady na vývoj a testování aplikací, pokud dodají URCaps jako jednoduché Plug & Play řešení.

První vyvinuté URCaps

První schválené možnosti vytvořené komunitou vývojářů budou doprovázet uvedení Universal Robots+ na veletrhu AUTOMATICA. Jeden nový URCap je kamerami naváděné řešení pro uchopování a přemisťování od firmy Robotiq, kanadského výrobce flexibilních uchopovačů a senzorů pro roboty.

Universal Robots+ a fórum +YOU jsou dostupné online v anglickém jazyce. První URCaps jsou již vystaveny v Showroomu Universal Robots+.

Hodnocení článku: