Jste zde

Siemens a Valeo mají společný cíl - elektromobily

Siemens a Valeo chtějí rozhýbat trh komponentů a systémů pro všechny typy elektromobilů, včetně hybridů a plug-in hybridů. Zakládají společný podnik, který má šanci stát se největším ve svém oboru.

V době,kdy je téma elektromobility trochu u ledu a Evropa si s ním neví moc rady, podepisují Siemens a Valeo smlouvu o vytvoření společného podniku na výrobu vysokonapěťových pohonných jednotek. Obě firmy pro to mají dobré předpoklady: Spojení s automobilovým průmyslem a výkonovou elektronikou. Společně chtějí rozhýbat trh cenově dostupných komponentů a systémů pro všechny typy elektromobilů, včetně hybridů a plug-in hybridů. Očekává se, že trh s komponenty pro elektromobily poroste do roku 2020 každoročně o více než 20 %.

Společnost Valeo do společného podniku přináší svoji divizi vysokonapěťové výkonové elektroniky, včetně 200 pracovníků, z nichž 90 pracuje ve Francii. Tato divize je součástí skupiny Powertrain Systems Business Group (PTS). Společnost Siemens pak přivádí divizi E-Car Powertrain Systems Business Unit, která zaměstnává přibližně 500 pracovníků, z nichž 370 pracuje v Německu a 130 v Číně.

Podnik bude odpovídat za vývoj, prodej a výrobu vysokonapěťových elektrických motorů a výkonové elektroniky nad 60 V, s využitím v osobních a lehkých užitkových elektromobilech. Zároveň nabídne široký sortiment výrobků, od hybridních hnacích modulů a řešení, včetně elektromotorů, prodlužovačů dojezdu, stejnosměrných měničů napětí, invertorů a nabíjecích zařízení, až po čistě elektrická hnací ústrojí.

www.siemens.cz

Hodnocení článku: