Jste zde

Sigfox roste, má nové investory

Sigfox oznámil dokončení páté tranše investic do svého rozvoje. Právě dokončené kolo investic přilákalo šest nových investorů a dosáhlo dosud rekordního objemu 150 mil. euro.

Nové investice opět přibližují cíl francouzské společnosti Sigfox vybudovat svou síť do roku 2018 v 60 zemích po celém světě a stát se tak globálním operátorem sítě pro IoT. V České republice je výhradním operátorem sítě Sigfox společnost SimpleCell Networks. Nyní je síť dostupná na 85% území republiky a na jaře 2017 bude dosaženo plného pokrytí.

Novými investory, kteří tvoří hlavní balík investic páté tranše, jsou Alto Invest, Salesforce Ventures, Henri Seydoux, Swen CP, Tamer Group a Total. Sigfox, který svou síť buduje pět let a má již nyní více než 10 mil. připojených zařízení ve 28 zemích světa.

Hlavní směr vývoje, který bude v nejbližší době podporovat vývoj IoT, vidí Sigfox zejména v oboru Industry 4.0 a systémech prediktivní údržby zařízení a strojů. Dalším klíčovým směrem pak bude využívání Big Data pro účely péče o koncové zákazníky.   

www.sigfox.com
www.simplecell.eu

Hodnocení článku: