Jste zde

Širší spolupráce v oblasti 3D tisku přináší aplikace, materiály a inovace povýrobního procesu

Aplikace 3D tisku je mezioborová technologie. Použitelnost produktu nezávisí jen na tiskárně, ale zejména na materiálu a možnostech jeho zpracování. HP proto posiluje spolupráci s firmami, které jí pomohou zvýšit potenciál 3D tisku.

Nová partnerství napříč ekosystémem pomohou zákazníkům plně využít potenciál digitální výroby. Společnost HP se zavázala jménem svých zákazníků k široké partnerské strategii a dnes oznámila několik rozšířených průmyslových aliancí, včetně těchto následujících:

  • Siemens a HP společně představují nové sériově vyráběné díly navržené ve spolupráci se dvěma předními dodavateli v automobilovém průmyslu. S využitím nedávno oznámeného řešení HP + Siemens pro aditivní výrobu,  EDAG, odborná firma v oblasti automobilového inženýrství, vyvinula topologicky optimalizovaný aktivní rozvaděč chladicí kapaliny pro elektrická vozidla. Společnost Adient, světový lídr ve výrobě automobilových sedaček, které dodává všem významným automobilkám, pracuje na nové opěrce hlavy, jež je optimalizovaná z hlediska velikosti a váhy, bez kompromisu pevnosti a flexibility materiálu.
  • Lubrizol, přední výrobce speciálních chemikálií s obratem 7 miliard USD a stávající partner HP a dodavatel materiálu pro 3D tisk, oznamuje uvedení na trh nového certifikovaného termoplastického polyuretanu (TPU) pro 3D tiskové systémy HP Jet Fusion 4200. TPU je ideální pro flexibilní a elastické díly a otevírá nové tržní příležitosti pro zákazníky společnosti HP v oblasti 3D tisku. Nový materiál doplňuje stávající materiály HP s vysokou recyklovatelností PA-12, skleněné kuličky PA GB a BASF Ultrasint TPU.
  • Společnost AM Solutions, divize skupiny Rösler, světové jedničky v oblasti zařízení, technologických procesů a spotřebního materiálu pro automatizované následné zpracování a povrchové úpravy 3D tiskových dílů, představila ve spolupráci s HP nové řešení umožňující robustnější a škálovatelnější workflow 3D tisku v povýrobním procesu. Společnost Rösler dále plánuje použít 3D řešení HP Jet Fusion 5200 Series pro návrh a optimalizaci svých vlastních produktů a chce nabízet svým koncovým zákazníkům návrh, design a výrobu dílů technologií Multi Jet Fusion.

Cesta k masové výrobě: Více než 18 milionů dílů vyrobených technologií Multi Jet Fusion a milníky tiskárny Metal Jet

Portfolio řešení pro 3D tisk společnosti HP - prototypování a výroba, plasty a kovy - je velmi populární u zákazníků v mnoha průmyslových odvětvích. Jen za posledních 12 měsíců bylo vyrobeno technologií HP Multi Jet Fusion více než 18 milionů dílů.

Počátkem tohoto roku společnost HP uvedla na trh 3D řešení Jet Fusion 5200 Series, dosud nejpokročilejší systém pro tisk plastů. Avid, společnost vyvíjející produkty se specializací na efektivitu výroby, a Weerg, dynamicky rostoucí výrobce dílů, Yazaki, globální dodavatel automobilových dílů a specialista na kabelové svazky, a Extol, strojírenský podnik a výrobce dílů pro automobilový průmysl a další průmyslová odvětví, jsou mezi prvními uživateli, kteří těží z vyšší provozní efektivity a vyšší produktivity tohoto řešení. 

https://www8.hp.com/us/en/printers/3d-printers.html

Hodnocení článku: