Jste zde

Spojení robotiky a AI tématem celosvětové soutěže startupů

Výzva 2024 Robotics AI Startup Challenge, kterou pořádá ABB, si klade za cíl urychlit vývoj umělé inteligence v robotice.

Startupy a scaleupy mohou do soutěže přihlašovat své návrhy z oblasti programování v přirozeném jazyce, učení dovedností a autonomního rozhodování. Vítězné firmy získají přístup ke globální síti a technologiím společnosti ABB a dostanou příležitost navázat s ABB dlouhodobé partnerství. 

V rámci výzvy mohou účastníci předkládat inovativní nápady a řešení ve třech klíčových oblastech: programování v přirozeném jazyce, učení dovedností a autonomní rozhodování. Cílem ABB je využít potenciál umělé inteligence k vývoji nové generace robotů, které budu intuitivnější, přizpůsobivější, snadno ovladatelné a efektivnější. Účastníci výzvy naproti tomu budou moci spolupracovat se špičkovými specialisty společnosti ABB, získají přístup k nejpokročilejším robotickým technologiím a globální síti zákazníků a partnerů společnosti. Vítězný tým získá finanční odměnu ve výši 30 000 USD a možnost navázat dlouhodobé partnerství s ABB. Společně pak mohou také vytvářet nové strategie uvádění výrobků na trh nebo vyhledávat investiční příležitosti. 

Přihlášky do výzvy ABB Robotics AI Startup Challenge mohou startupy a scaleupy s odbornými znalostmi v oblasti umělé inteligence podávat již nyní, uzávěrka přihlášek je 12. června 2024. Podrobné informace o výzvě, včetně kritérií způsobilosti a způsobu podávání přihlášek, jsou uvedeny na webových stránkách zde. 

Výzva Robotics AI Startup Challenge je součástí širšího inovačního ekosystému ABB. Ten je založen na spolupráci a potenciálu nových technologií měnit průmysl. Pomocí těchto soutěží ABB identifikuje, podporuje a rozšiřuje nadějné startupy napříč všemi odvětvími. S vybranými mimořádnými společnostmi dále spolupracuje, aby přinesly na trh nová řešení.

https://www.collaborateandcommercialize.com/abb-robotics-ai-startup-challenge-2024

Hodnocení článku: