Jste zde

Startupy mají poslední šanci reprezentovat Česko na SWCSummit

Už jen necelé dva týdny mohou startupy posílat přihlášku do evropského finále významné světové soutěže Startup World Cup, která se odehraje v rámci konference SWCSummit v pražském Kongresovém centru.

Startupy se budou moci nejen utkat o investici 500 tisíc amerických dolarů a titul mistra Evropy, ale zároveň uvidí vystoupení jednoho z prvních marketérů společnosti Apple Johna Rizzoa nebo CEO Stravy Jamese Quarlese a mnoha dalších osobností. Účast na akci už také potvrdili vítězové regionálních kol soutěže z Itálie (Altheia Science), Španělska (Amadix) i Polska (Crassula). Přihlášky do soutěže organizátoři přijímají do 20. února.

Účast na SWCSummit je pro startupy obrovskou příležitostí hned v několika směrech. Zaprvé je zde šance získat investici půl milionu dolarů, pozvednout nad hlavu evropský titul a okamžitě si zajistit postup do celosvětového finále, kde je možné vyhrát další milion dolarů v investicích. Konference ovšem přinese také řadu vystoupení businessových hvězd, mezi kterými se objeví takové osobnosti jako CEO sportovní aplikace Strava James Quarles nebo John Rizzo, který stál u zrodu zásadních marketingových aktivit společnosti Apple. Mimo to bude na akci přítomen zástup angel investorů a spousta dalších inovátorů ze všech koutů Evropy, všichni připravení k čilému networkingu a hledání nových příležitostí,” uvádí Václav Pavlečka, CEO společnosti Air Ventures, která SWCSummit spolupořádá.

„Evropa v minulosti bývala naprosto neotřesitelnou kolébkou inovací. Poslední dobou ale nabíráme dojmu, že se tento historický úděl stále více přesouvá do Silicon Valley. Podle nás je přitom v Evropě stále obrovský potenciál – a SWCSummit by měl proto být mimo jiné příležitostí ke zrodu nových propojení, investicí a nápadů, které mohou starý kontinent opět dostat na pozici světové inovátorské jedničky, která mu právem náleží. Proto se také Evropy ptáme: What’s next?,” dodává Vít Šubert, spoluzakladatel a CEO startupového inkubátoru UP21, který je druhým spolupořadatelem akce.

Potkejte kolegu Steva Jobse a člověka, který proslavil Instagram

Organizátorům akce se podařilo získat na hlavní stage několik důležitých keynote speakerů. Mezi nimi vystoupí například John Rizzo, investor ze Silicon Valley, který mimo jiné řídil marketing v Applu v dobách, kdy sklízel slávu s prvním Macintoshem. Od té doby prošel mnoha technologickými společnostmi, některé z nich vedl k úspěšnému exitu a dnes je lektorem na Stanfordské univerzitě.

Dalším potvrzeným jménem je CEO úspěšné sportovní aplikace Strava James Quarles, kterému se daří dělat ze společnosti Strava opravdového startupového jednorožce, každý měsíc totiž do aplikace přibudou 4 miliony uživatelů. Quarles za sebou má také velmi úspěšnou kariéru coby viceprezident Instagramu, během jeho působení Instagram v popularitě začal válcovat i mateřský Facebook, především u mladé generace.

Tisíce účastníků, stovky startupů, šikovný networking

Organizátoři akce očekávají účast přes 350 startupů z desítek zemí, jež se ještě stále mohou hlásit na stránce konference. Akce bude rozdělena na několik speciálních zón určených pro startupy, inovátory z korporací, investory a široké publikum. Na konferenci návštěvníci využijí mobilní aplikaci Myia, která umožní networking a matchmaking.

Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu, investory ze Silicon Valley, spíkry ze společností jako Tesla nebo SpaceX či Hyperloop Transport Technologies, až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2. Více informací naleznete na www.swcsummit.com.

Hodnocení článku: