Jste zde

Teradyne věří trhu robotiky, po UR kupuje Mobile Industrial Robots (MiR)

Kolaborativní autonomní mobilní roboty jsou jedním z nejrychleji rostoucích segmentů automatizačního trhu. MiR rozšiřuje portfolio flexibilních, snadno využitelných automatizačních produktů nové generace v Teradyne. Teradyne poskytne finanční zázemí a globální dosah k rozvoji MiR.

Teradyne zná řada techniků jako dodavatele automatizačního vybavení pro testování a průmyslových aplikací. Systémy Teradyne Automatic Test Equipment (ATE) jsou využívány k testování polovodičů, bezdrátových produktů, datových úložišť a komplexních elektronických systémů.
Daleko méně je známo, že již v roce 2015 Teradyne koupil firmu Universal Robots (UR), která se specializuje na výrobu kolaborativních robotů. Nyní přichází další krok, Teradyne a akcionáři dánské firmy Mobile Industrial Robots (MiR) ohlásili akvizici MiR společností Teradyne za 148 milionů dolarů v hotovosti plus dalších 124 milionů dolarů při splnění výkonnostních cílů do roku 2020.

MiR je dodavatelem kolaborativních robotů. Na rozdíl od předchozí jmenované firmy se ale věnuje zejména segmentu autonomních mobilních robotů (AMR) pro aplikaci v průmyslu. Mladý a rychle rostoucí trh s AMR vozidly je součástí trhu logistických systémů v aktuální hodnotě 1,1 miliardy dolarů a v nejbližších letech se očekává jeho dynamický rozvoj.

„Jsme nadšeni, že díky společnosti MiR rozšiřujeme naše portfolio pokročilých, inteligentních automatizačních produktů,“ řekl Mark Jagiela, prezident a výkonný ředitel společnosti Teradyne. „MiR je lídrem na malém, ale rychle rostoucím trhu kolaborativních AMR robotů. Stejně jako kolaborativní roboty od Universal Robots, také AMR vozidla od MiR boří bariéry ve výrobních provozech malých i velkých podniků, které automatizují své operace bez potřeby specializovaného personálu či přebudování existujícího prostředí. V kombinaci s rychlou návratností investice se tím otevírá nový trh s automatizačními technologiemi. Po zkušenostech získaných s Universal Robots očekáváme úspěšný výsledek akvizice a rozvoj společnosti MiR.“

Firma MiR byla v loňském roce zisková při tržbách 12 milionů dolarů, což znamenalo trojnásobný nárůst oproti roku 2016. V prvním letošním čtvrtletí dosáhla tržeb 5 milionů dolarů. 
'„Připojení do skupiny Teradyne nám umožní posílit investice do vývoje a konstrukce našich produktů. Poskytne také vyšší hodnotu našim zákazníkům a upevní naši vedoucí pozici na trhu autonomních mobilních robotů pro průmyslové využití,“ řekl Thomas Visti, výkonný ředitel MiR. Globální dosah firmy Teradyne, špičkové možnosti vývoje a podpory, finanční síla a prověřený business model firmě pomohou expandovat na nových i existujících trzích po celém světě.

http://www.mobile-industrial-robots.com.
www.teradyne.com.

Hodnocení článku: