Jste zde

TI přijede na veletrh electronica na vlně mobility

Nabíjecí stanice, elektrifikace pohonů, asistenční systémy řízení i robotika budou hlavními tématy expozice Texas Instruments na electronica 2022.

Driving Electrification Forward je hlavní heslo, se kterým TI připravuje svoji expozici na veletrh electronica, který proběhne od 15. listodadu v Mnichově. TI kromě velké expozice na mnichovském výstavišti v hale C4 nezapomíná ani na odborníky, pro které je Mnichov moc daleko, nebo zkrátka nemají příležitost se na veletrh vydat a část novinek a prezentací nabídne na webu TI Live! at electronica.

Řada řešení, které TI představí, reaguje na požadavky konstruktérů. Tentokrát je společným jmenovatelem většiny z nich elektromibilita, ale z různých úhlů pohledu. Například problematika dobíjecích stanic se tradičně zužovala na závody ve výkonové hustotě bez ohledu na ztráty. Doba se mění a tak TI představí 11-kW AC/DC obousměrný invertor, využivající polovodiče GaN a SiC, pracující s až 99% účinností. Podobné návrhy TI odprezentuje také v jednofázovém provedení pro průmyslové napájecí systémy.
Pro vývoj domácích nabíjecích stanic je klíčová interoperabilita s řízením spotřeby celé domácnosti. TI pro tuto oblast připravilo referenční návrh nabíječky s podporou nového protokolu Matter, postaveného na procesoru řady Sitara s podporou Linuxu, podporou Wi-Fi a Sub-1 GHz standardů. K vidění bude take živá ukázka posledného vývoje asistenčních systémů řízení ADAS.  

Ačkoli by se mohlo zdát, že TI letos osloví jen automobilový sektor, není tomu tak. Odborníkům na průmyslové systémy TI představí řadu novinek pro průmyslové a mobilní roboty. Budou to například systémy bezpečnosti a vidění pro autonomní roboty, kombinující kamery a radary s pokrytím 360 stupňů okolo stroje, systémy umělé intelligence pro rozpoznávání gest obsluhy, a také nové řídící moduly pro pohony.

Navštivte proto TI osobně na veletrhu v Mnichově nebo online na TI Live! at electronica.

Hodnocení článku: