Jste zde

Umělá inteligence v chytrém městě: 4. řada video seriálu City Digital

Využití umělé inteligence v chytrých městech je teprve na začátku a bude hrát klíčovou roli při vytváření městské infrastruktury, změnách pohybu zboží, osob i samotných služeb města obyvatelům.

DigiKey oznámila uvedení 4. řady video seriálu City Digital s názvem „Umělá inteligence v chytrém světě“ sponzorovaném společnostmi Molex a STMicroelectronics. Nová řada trojdílného seriálu prozkoumává různé aspekty integrace umělé inteligence (AI) od infrastruktury a dopravy až po monitorování životního prostředí a veřejné služby.
4. řada rovněž zdůrazňuje umělou inteligenci a její transformativní úlohu, kterou hraje v utváření moderních měst. Dnešní hardwarové a softwarové inovace umožní integraci umělé inteligence do budoucí městské struktury s cílem zvýšit efektivitu, udržitelnost a kvalitu života.

„Případy využití umělé inteligence v chytrých městech jsou teprve na začátku a budou hrát klíčovou roli při vytváření chytřejších, udržitelnějších a obyvatelnějších měst," řekl Josh Mickolio, manažer pro rozvoj technologií společnosti Digi-Key. „Naše partnerství s dodavateli, jako jsou společnosti Molex a STMicroelectronics, poskytuje inženýrům a konstruktérům přístup k nejnovějším technologiím a součástem, které jim umožní vytvářet zařízení a systémy, jež budou vést chytrá města do budoucnosti."
„Jsme nadšeni, že se opět můžeme podílet na této výjimečné sérii videí," řekl Fred Bell, viceprezident pro globální distribuci společnosti Molex. „Umělá inteligence mění svět a tento první díl poskytuje skvělý vhled do toho, jak to ovlivňuje infrastrukturu, a zároveň je ideální platformou pro prezentaci práce, kterou společnost Molex v této oblasti odvádí."

„Společnost STMicroelectronics vytváří plnohodnotný ekosystém podporující všechny aspekty na okraji, od přesnosti našich senzorů, mikrokontrolérů a mikroprocesorů až po podporu vývojářů prostřednictvím komplexních softwarových nástrojů," řekl Louis Gobin, inženýr produktového marketingu společnosti STMicroelectronics. „Podporujeme chytřejší, efektivnější a vysoce citlivá prostředí, přinášíme inteligenci na samý okraj a umožňujeme vytvářet bezproblémové aplikace umělé inteligence na okraji. Tento závazek staví společnost ST do čela odvětví a je hnací silou budoucnosti, kdy umělá inteligence na okraji není jen možností, ale hmatatelnou realitou zlepšující každodenní zážitky."

První ze tří videí tohoto seriálu s názvem „Inteligentní páteř" se zabývá klíčovou rolí umělé inteligence při modernizaci městské infrastruktury. V tomto díle se dozvíte, jak se umělá inteligence stává základem efektivního a udržitelného života ve městech - od inteligentních budov vybavených energetickými systémy řízenými umělou inteligencí až po inteligentní řízení dopravy a využití umělé inteligence při monitorování kritické infrastruktury.

Druhé video s názvem „V pohybu" se bude zabývat tím, jak umělá inteligence mění způsob pohybu osob a zboží ve svém prostředí. Pokroky v oblasti autonomních vozidel, inteligentních systémů řízení dopravy a veřejné dopravy vedené umělou inteligencí ukazují, jak mohou tyto technologie změnit dopravu na bezpečnější, rychlejší a šetrnější k životnímu prostředí.

Třetí a poslední video s názvem „Responzivní město" se bude zabývat úlohou umělé inteligence při zlepšování veřejných služeb a monitorování životního prostředí. Zahrnuje potenciální vliv umělé inteligence na odpadové hospodářství, prediktivní údržbu veřejných služeb a schopnost monitorovat změny životního prostředí a reagovat na ně. Tento díl také poukazuje na to, jak umělá inteligence pomůže při vytváření citlivějšího a přizpůsobivějšího městského prostředí.

Další informace o video seriálu „Umělá inteligence v chytrém světě“ a o způsobu, jakým společnost Digi-Key podporuje rychle se měnící sektor chytrých měst, naleznete na webových stránkách společnosti Digi-Key.

Hodnocení článku: