Jste zde

Umělá inteligence v průmyslu – jedno z klíčových témat HANNOVER MESSE 2024

V termínu od 22. do 26. dubna 2024 představí přes 4000 firem novinky a inovace z oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu a energetiky. Česká republika je zastoupena 23 vystavovateli.

Seznam výzev pro průmysl je dlouhý: geopolitické napětí, klimatické změny, stagnující růst, vysoké ceny energií, nedostatek kvalifikované pracovní a mnohé další. K tomu se přidává ještě umělá inteligence, která svět práce v průmyslu zásadně mění. V Hannoveru budou představeny technologie a řešení, které umožňují průmyslu vyrábět konkurenceschopně a udržitelně. Veletrh je zaměřen na inteligentní a CO2 neutrální výrobu, umělou inteligenci, vodík a meziodvětvová energetická řešení. Situace je složitější než kdykoli předtím, jak generální ředitel společnosti Deutsche Messe Dr. Jochen Köckler uvádí, „řešení spočívá v souhře automatizace, digitalizace a elektrifikace, v široké mezioborové a přeshraniční spolupráci a v jasném politickém kurzu.“ 

Mezi vystavujícími společnostmi jsou globální technologičtí giganti, jako Accenture, AWS, Bosch, DELL Technologies, Google, Microsoft, SAP, ServiceNow, Schneider Electric nebo Siemens, a také středně velké podniky jako Beckhoff, GP Joule, ebm-papst, Ericsson, Festo, Turck, Harting, ifm, igus, LAPP, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, Rittal, Schunk, SEW-Eurodrive, Wago, WIBU nebo Ziehl-Abegg, renomované výzkumné ústavy jako Fraunhofer nebo KIT a více než 300 průmyslových start-upů. 
Na přehledný katalog všech vystavovatelů a jejich produktů se již nyní můžete podívat na domovské stránce veletrhu v sekci Exhibitors & Products. Samozřejmě žádný katalog nenahradí ukázku „na živo“, dovolte bychom Vám nabídli vstupenku na veletrh zdarma. Permanentku získáte registrací e-kódu CP9rC na webu pořadatele https://www.hannovermesse.de/en/application/registration/ticket-registration.

HANNOVER MESSE je přední světový průmyslový veletrh. Jeho hlavní téma „Energizing a Sustainable Industry“ (Nabudit udržitelný průmysl), sdružuje vystavující firmy z oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu a energetiky, které představují řešení pro výrobu a dodávky energie budoucnosti. Mezi hlavní témata patří Průmysl 4.0/Manufacturing‑X, energie pro průmysl, digitalizace/umělá inteligence a strojové učení, CO2 neutrální výroba, vodík a palivové články. Program doplňují konference a fóra. Veletrh se koná na výstavišti v Hannoveru od 22. do 26. dubna 2024. Partnerskou zemí je Norsko.

V případě dotazů k veletrhu či registraci přiloženého kódu kontaktujte výhradní zastoupení pořadatele veletrhu HANNOVER MESSE v ČR, společnost PROveletrhy plus, info@proveletrhy.cz.

Hodnocení článku: