Jste zde

Už se odpočítávají dny do začátku veletrhu: nový CEBIT bude jako nikdy předtím

Nováý termín, nový formát - CeBIT 2018 chce přinést formát obchodního festivalu, takže bude radikálně nový. Přinese nova témata, nové formáty, optimalizované rozvržení hal a uskuteční se v novém termínu na začátku léta. I když se CeBIT soustředí na obchod, bude  emociálnější, svěžejší a intenzívnější. 

V centru pozornosti je osm trendových témat digitalizace: Artificial Intelligence, Internet of Things, Augmented and Virtual Reality, Security, Blockchain, drony a samořídící systémy, Future Mobility a Human Robotics.

„Akce zahrnující představení novinek, konferenci a  networking-event umožní na novém veletrhu CEBIT celkový pohled na digitalizaci podniků, veřejné správy a společnosti,“ prohlásil Oliver Frese, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG. „Vedle odborníků na informační technologie, odborných návštěvníků a předních manažerů s rozhodovacími kompetencemi chce veletrh novou koncepcí také výrazněji oslovit příští generaci řídících pracovníků v podnicích.“ 

Čtyři platformy nabídnou inovace a vize 

Nová koncepce veletrhu CEBIT je založená na čtyřech platformách: d!conomy, d!tec, d!talk a d!campus. V rámci d!conomy naleznou odborníci v oblasti IT a manažeři s rozhodovacími kompetencemi z podniků, veřejného sektoru a služeb všechno, co je nutné k digitalizaci ekonomiky a veřejné správy.   Hlavními a stěžejními oblastmi jsou Digital Business, Digital Administration, Internet of Things, Security, Communication & Networks, Channel & Distribution, Mobile Solutions a Data Center. d!tec se zaměří na vývojáře softwaru, inovace a start-upy. V rámci d!talk vystoupí vizionáři, experti a kreativní osobnosti z celého světa, které budou hosty veletrhu  CEBIT 2018. Emocionálním jádrem nového veletrhu CEBIT ale bude d!campus, jež nabídne v příjemné atmosféře dostatek prostoru pro networking, streetfood a živou hudební produkci.

Live-Talk s prominentními vizionáři a ikonami IT  

První významnou osobností, která vystoupí při zahájení nového Take-off Monday (11. června), bude Jaron Lanier. Tento americký vědec, který pracuje ve výzkumu pro společnost Microsoft, je považován za ikonu hnutí Virtual Reality a současně za jednoho z největších kritiků World Wide Webu. Také muž, který je autorem „Tajného deníku Steva Jobse“, je očekáván na veletrhu CEBIT.  Je jím Dan Lyons, který 14. června umožní exkluzívní pohled za kulisy    hightech branže a prozradí, co zažil jako zaměstnanec ve “startupovém pekle” (Lyonsův citát). „Kdo koho programuje?“ Na tuto zajímavou otázku bude na veletrhu CEBIT odpovídat  Ranga Yogeshwar. Nejznámější vědecký novinář v Německu představí 13. června své nejtajnější pohledy do budoucí souhry člověka a počítače.

Prezentace “memory hacker” Dr. Julia Shaw slibuje fascinující náhled do lidské duše. Londýnská vědkyně v oblasti paměti  ukáže 13. června 2018, jak lze manipulovat lidskou pamětí a jaké poznatky lze touto manipulací získat.  Kde číhá největší nebezpečí v rozvoji Internet of Smart Things a jak se mohou podniky chránit před kyberútoky, vysvětlí  Mikko Hypponen návštěvníkům veletrhu CEBIT  12. června 2018. Světově uznávaný expert je Chief Research Officer finské společnosti F-Secure, která se zabývá bezpečností IT.

Otevírací doba a hotspoty na volném prostranství (střecha EXPO)

Veletrh CEBIT začíná v pondělí 11. června - tento den je určený politickým tématům a médiím. V centru pozornosti budou témata jako digitální výzvy pro Německo a Evropu.   Welcome Night  s účastí významných politiků z Německa i ze zahraničí zahájí následující tři dny výstavy, které budou na výstavišti věnované obchodu.  

 „Digital Friday“ (15. června) je spolu s atraktivní nabídkou veletrhu CEBIT určen širší veřejnosti, která se zajímá o digitalizaci. Vstup je za snížené vstupné. d!talk a CEBIT!Signals jsou určeny mezinárodním blogerům. Mimo to jsou naplánované zvláštní aktivity pro programátory a vývojáře (Coder & Developer) s Hackathony, soutěžemi pro piloty dronů a náborové akce pro studenty a odborníky. 

Nové je také uspořádání výstaviště. V halách č. 9 až 13, 14 až 17 a 25 až 27 a v ústřední části v pod střechou EXPO dává veletrh CEBIT 2018 k dispozici více prostoru pro aktivity,    Showcases a Networking. Výstavní stánky budou v halách otevřené od 10 do 19 hodin. V d!campusu bude program probíhat do 23 hodin a bude věnován digitální kultuře spolu se steet food a živým vystoupením umělců jako je Jan Delay, který se postará o náladu v   d!campusu 13. června večer.

Zkrátka - jako evropský festival obchodu, inovací a digitalizace ukáže CEBIT 2018, že B2B může také pobavit a představí nebývalým způsobem řešení pro digitální všední den. 

 CEBIT 2018 – Byznys, kontakty a nové myšlenky. Akce, kterou tvoří veletrh, konference a networking-event, umožňuje celkový pohled na digitalizaci firem, veřejné správy a společnosti. Na veletržní platformě „d!economy“ naleznou profesionálové oboru IT a manažeři z podniků, veřejného sektoru a obchodu všechno, co je nutné k digitalizaci ekonomiky a veřejné správy. Veletržní formát „d!tec“ se obrací na vývojáře softwaru. Startupy zde předvedou disruptivní obchodní modely a vědci ukážou technologie blízké i vzdálenější budoucnosti. Na konferenčních pódiích „d!talk“ budou hovořit vizionáři, kreativní osobnosti a experti z celého světa. Emocionálním jádrem veletrhu CEBIT je „d!campus“, který nabídne místo pro networking s příjemnou atmosférou, živou hudbou a stánky s občerstvením. CEBIT představí digitální transformaci nově – ale jedno zůstává: Půjde o obchod a kontakty. CEBIT 2018 začíná v pondělí 11. června konferencí a dnem pro média, výstava začíná v úterý 12. června. Veletržní haly budou otevřené od úterý do čtvrtka od 10 do 19 hodin, d!campus do 23 hodin a v pátek bude CEBIT otevřen od 10 do 17 hodin. CEBIT Events Worldwide bude pro zákazníky veletržní správy Deutsche Messe další platformou pro navazování obchodu s trhy budoucnosti, jako jsou Čína, Austrálie, Thajsko a Španělsko.

www.cebit.de

Hodnocení článku: