Jste zde

Veletrh AMPER v éře digitalizace a 5G sítí

Veletrh AMPER je každoročně největší událostí v oblastech elektrotechniky, elektroniky, digitalizace, automatizace, ICT, energetiky, osvětlení a zabezpečení v České republice.

Jednou z hlavních funkcí veletrhu AMPER je představit a ukázat všem účastníkům i široké veřejnosti, jaké jsou nejnovější trendy v elektrotechnickém a energetickém průmyslu, jaký je vývoj v oblasti telekomunikací, jaké jsou aktuální novinky v oblasti automatizace a digitalizace. Na AMPERu najdeme také nové technologie pro chytrá města, elektromobilitu, chytrou domácnost i řadu žhavých novinek z oblasti zabezpečení a osvětlení. Pro letošní již 28. ročník připravují organizátoři zajímavý odborný doprovodný program, který se zaměří na nejmodernější technologie.

Mezi nejdůležitější témata veletrhu AMPER 2020 rozhodně patří digitalizace a je jí věnován prostor v hale V. Na expozicích vystavovatelů si návštěvníci budou moci zblízka prohlédnout a vyzkoušet software i hardware pro digitální transformaci výrobních podniků a firem.

V rámci tradičního doprovodného programu s názvem FÓRUM AUTOMATIZACE & DIGITALIZACE 2020 vystoupí na přednáškovém pódiu řada předních odborníků z oblasti digitalizace a automatizace a návštěvníci se zde dozví řadu informací o aktuálních tématech a trendech. Zvláštní pozornost bude věnována tématům: Kybernetická bezpečnost, digitální dvojče, AI, IoT, cloud & edge computing, virtuální a rozšířená realita, blockchain, měřicí a přístrojová technika pro podporu digitalizace průmyslu, průmyslové roboty, štíhlá výroba, 3D tisk a další. Na otevřené, volně přístupné ploše v hale V, bude prostor i pro diskuse a následné rozhovory o pokročilé automatizační a měřicí technice i nástrojích průmyslové informatiky.

Síť nové generace 5G představí na své expozici v hale P společnost Vodafone v rámci doprovodného programu AMPER 5G EXPERIENCE ZONE. Zde si návštěvníci budou moci prohlédnout technologie, use casy a dema s názornou ukázkou řešení pro města a obce, které zvítězily v rámci soutěže Ministerstva průmyslu a obchodu - 5G pro 5 měst.

Dalším z řady témat prezentovaných na veletrhu AMPER 2020 je kybernetická bezpečnost. V rámci veletrhu AMPER 2020 se uskuteční konference KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST V ČR A V EVROPĚ. Na konferenci vystoupí přední odborníci z řad státních organizací a firem, kteří představí novinky z oblasti bezpečnosti informačně komunikačních technologií.

Zaslouženou pozornost municipalit každoročně přitahuje konference SMART CITY V PRAXI, která je pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Veletrh AMPER je ideálním místem k prezentaci technologických novinek i koncepčních řešení pro chytrá města a obce a současně i místem k diskuzi na té nejvyšší možné úrovni.

FÓRUM ENERGETIKY na veletrhu AMPER 2020 bude tvořit soubor odborných přednášek a seminářů v kongresovém centru brněnského výstaviště a v hale P a zaměří se na nejdiskutovanější témata z oblasti získávání, využití a zpracování elektrické energie. Pozornost bude věnována zejména energetické soběstačnosti budov, akumulaci energie z obnovitelných zdrojů, efektivnímu transportu energie, inovativní aplikaci akumulace energie, vývoji energetiky v České republice a na Slovensku. Hlavními tématy fóra pro rok 2020 budou energetická soběstačnost, diverzifikace zdrojů energií a jejich akumulace, souběžné získávání elektrické energie a tepla z obnovitelných zdrojů a také vodík jako zdroj.

AMPER e-MOTION je název speciální výstavní sekce veletrhu AMPER 2020, kde návštěvníci naleznou vše, co se týká elektromobility. Na AMPER e-MOTION je možné si prohlédnout a osobně vyzkoušet elektrické a hybridní dopravní prostředky a nejmodernější infrastrukturní zařízení pro elektromobily. Pozornost návštěvníků jistě upoutá významná přehlídka elektrických a hybridních vozů domácí značky ŠKODA AUTO.

Jako každý rok, i během nadcházejícího 28. ročníku veletrhu AMPER 2020, budou moci vystavovatelé soutěžit o nejpřínosnější exponát veletrhu v odborné soutěži ZLATÝ AMPER. Prestižní ocenění uděluje odborná hodnotitelská komise, vítězné firmy obdrží charakteristikou sošku.

Dovolujeme si Vás pozvat na nadcházející ročník veletrhu AMPER 2020, který se uskuteční opět na brněnském Výstavišti od 17. do 20. března 2020. Přihlášku k účasti naleznete na stránkách veletrhu - www.amper.cz.

Hodnocení článku: