Jste zde

VersaSense – z univerzitního spin-off projektu mezi elitní firmy v oboru

Firma VersaSense na začátku roku získala ocenění IoT Sensor Company of the Year v elitním hodnocení IoT Breakthrough.

Belgická firma VersaSense vznikla jako společný podnik výzkumného centra imec a Univerzity v Leuvenu. Společný projekt výzkumných institucí má od začátku jediný cíl: převést do praxe a do komerčního světa výsledky výzkumu. Firma na sebe na evropském trhu upozornila IoT senzorovým řešením MicroPnP.
Během necelých dvou let k tomu přidala celou řadu bezdrátových řešení pro digitalizaci průmyslu. Díky tomu se objevila v nominaci globálního programu IoT Breakthrough Awards. Ten již několik let hodnotí nejlepší inovátory a vizionáře v řadě sektorů IoT. Není třeba připomínat, že IoT má velmi široký záběr od průmyslu, chytrých měst a domácností až po nositelnou elektroniku. I proto letošní ročník hodnotil vice než 3000 nominací z celého světa.

VersaSense během posledního roku ukázala, co je potřeba k cestě do světové elity. K smartmesh řešení MicroPnP přidala standard LoRA, včetně členství v LoRA Alianci a vybrala si kíčové aplikační partnery. K celosvětovému rozšíření přispěla také distribuční smlouva s Digi-Key, kde VersaSense ihned zařadili mezi exkluzivní dodavatele.

Hodnocení článku: