Jste zde

Webinář: Začínající podniky, získejte EU peníze jednoduše

Pokud začínáte s podnikáním, můžete nyní čerpat dotaci ve výši až 1 milionu korun například na nákup výrobních i nevýrobních strojů či hardware a software. Podpora je určená pro projekty realizované mimo území hl. m. Prahy.

Obvykle se u evropských dotací historie společnosti detailně zkoumá. V rámci žádosti do programu Technologie pro začínající podniky je tomu však jinak. „Společnost je zde posuzována zejména z pohledu budoucího rozvoje, strategie průniku na nové trhy, výroby nových produktů či získávání zákazníků. Samozřejmostí však je, že se musí jednat o reálně fungující firmu s provozem ve vlastních nebo pronajatých prostorech, která plánuje svou činnost rozvíjet v dlouhodobém měřítku a má zajištěny prostředky pro financování plánovaných investic. V rámci žádosti je třeba doložit několik dokumentů, které jsou ale spíše formálními záležitostmi,“ uvádí projektová manažerka z dotační agentury enovation Hana Bednaříková.

Příklady dotovaných nákladů pro firmy vzniklé v letech 2015-2018:

  • výrobní stroje – svařovací roboty a linky, CNC obráběcí centra, vytlačovací linky, lisy, jednoúčelové stroje, laserové technologie, frézovací centra, extrudery a automatické linky všeho druhu
  • nevýrobní stroje – měřicí přístroje, přípravky, kalibry, skenery, kamery, čtečky kódů, čipy a jejich čtečky, zakabelování prostorů firmy nebo vybudování firemní Wi-Fi sítě včetně koncových připojení, automatické nebo autonomní manipulační a dopravní vozíky, palety a přepravky včetně proložek uzpůsobených pro výrobní proces osazených kódem nebo čipem, senzory, sondy, čidla na výrobních strojích sloužících ke zproduktivnění výrobního i nevýrobního procesu nebo zvýšení jakosti, spolehlivosti, možnosti prediktivní údržby, kontroly, třídění, ergonomie apod., obrazovky sloužící k informování nebo varování zaměstnanců, managementu, údržby apod.
  • nehmotný majetek – výdaje na software (ERP, CRM aj.), programy, data, databáze v rámci předmětného projektu a výdaje na pořízení patentových licencí nezbytných pro řádný provoz strojů a zařízení

 

Přihlaste se na webinář a zvyšte své šance na tuto dotaci

Zajímá vás více a rádi byste vše podstatné pro získání této dotace zjistili během pouhých 60 minut a z pohodlí vaší kanceláře? Přihlaste se na webinář dotační specialistky Bednaříkové z agentury enovation. Pro všechny registrované se bezplatně koná 14. listopadu (tj. týden před vyhlášením dotační výzvy) mezi 10-11 dopoledne. Registrační formulář a další podrobnosti naleznete zde.

Na webináři se dozvíte například:
  • Na co všechno můžete coby začínající podnik dotaci získat, kolik a kdy,
  • jaké jsou hlavní podmínky a jak je dotace vyplácena,
  • jak vypadá dotační proces, jak zpracovat žádost, jak úspěšně schválený projekt administrovat
  • a mnoho dalšího.

Pokud již nyní víte, že o dotaci pro start-upy máte zájem nebo vám termín webináře nevyhovuje, využijte možnosti bezplatné konzultace s dotačním expertem na tel. čísle 255 785 575 nebo adrese enovation@enovation.cz.

Hodnocení článku: