Jste zde

ABB koupilo rakouskou společnost B&R

Švýcarská strojírenská společnost ABB koupila rakouskou skupinu Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik. ABB to uvedla 4. dubna na tiskové konferenci. Dle úvodních sdělení je cílem vytvořit silné portfolio v oblasti současných trendů spojených s IIoT a komplexní digitalizací průmyslu, kde obě společnosti prosazují zejména otevřené platformy.

B&R byla založena v roce 1979 Erwin Bernecker a Josef Rainer a sídlí v Eggelsbergu v Rakousku. Zaměstnává více než 3000 lidí, včetně asi 1000 inženýrů v oblasti výzkumu a vývoje aplikací. Působí ve více než 70 zemích a dosahuje tržeb ve výši více než  600 milionů dolarů (2015/16). Společnost B&R má rychle rostoucí základnu globálních zákazníků, která dosahuje až 4000 výrobců strojů. Nabízí bezkonkurenční odborné znalosti pro zákazníky v segmentu stroje a průmyslové automatizace.

Software a řešení B&R pro moderní stroje a automatizaci výroby spolu s portfoliem ABB v robotice, automatizaci procesů, digitalizaci a elektrifikaci bude mít za následek bezkonkurenční komplexní nabídku pro zákazníky v oblasti průmyslové automatizace. B&R je považován za drahokam v tomto oboru. Tato transakce proto představuje opravdový milník ABB.

Inovace jsou jádrem obou společností. B&R investuje více než 10 procent svého obratu do výzkumu a vývoje a zaměstnává více než 1000 lidí v oblasti výzkumu a vývoje. ABB utratí 1,5 miliardy dolarů ročně za výzkum a vývoj a zaměstnává asi 30,000 technologů a technických specialistů. Do budoucna se předpokládá, že obě společnosti budou v tomto trendu pokračovat. Díky této akvizici se ABB stane největším hráčem v průmyslové automatizaci v Rakousku, kde působí po dobu více než 100 let. Obě strany se dohodly nezveřejňovat kupní cenu.
 

Vedoucí postavení v oblasti průmyslové automatizace

  • Akvizice společnosti B & R (Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik GmbH) uzavře historickou mezeru ABB ve strojírenství a automatizace výroby
  • Vytvoří se jedinečné komplexní portfolio automatizační techniky pro zákazníky po celém světě
  • B&R je osvědčeným inovátorem v oblasti programovatelných automatů (PLC), průmyslových PC (IPC) a servo-motorů
  • B&R dosáhl průměrné výnosové míry CAGR 11% v průběhu posledních dvou desetiletí
  • B&R  software a řešení pro internet věcí posílí digitální nabídku ABB
  • Prodejní ambice ve výši 1 miliardy dolarů
  • B&R ředitelství v Eggelsbergu, Rakousko, se má stát globálním centrem ABB pro strojní a průmyslové automatizace

 

Více informací zde: http://new.abb.com/br-abb-leadership-industrial-automation

Hodnocení článku: