Jste zde

Altron vidí budoucnost v IoT a Smart Cities

Na svém květnovém kongresu Altron ukázal svá řešení, kde hraje významnou roli IoT. Firmě se přitom podařilo překlenout fázi vizí a mystiky, spolu s partnery prezentovala jasné projekty k nasazení.

Když se zamyslíme nad spojením Altronu a internetu věcí, zjistíme, že firma pro to má ty nejlepší předpoklady. Zkušenosti s výstavbou a provozem datových center, jejich dohledem a již i s cloudovými aplikacemi jí ve startovním poli posunují dopředu mezi přední systémové integrátory. Hybnou silou jsou také stávající zákazníci, kteří jistě některé technologie ze smart oblasti budou v budoucnu potřebovat. Nelze se proto divit, že květnový kongres Altronu se vedle témat chytrých datových center, IT technologií a bezpečnosti věnoval také projektům Smart Cities a internetu věcí.

Smart City a bike sharing

Altron představil svoji aplikaci, které zajišťuje provoz bike sharingu v rámci projektu HomePort ve Velké Británii. Systém propojuje řadu služeb města, správu parkovacích míst, údržbu kol se samotným využíváním kol a službami pro jejich uživatele. Samotné kolo k půjčení je přitom nabité internetem a senzory. IoT technologie zajišťuje na kole jeho identifikaci, sledovatelnost i základní detekci provozuschopnosti. Senzory přes Bluetooth komunikují s řídící jednotkou, které zároveň zajišťuje bohatý infotainment pro uživatele. Na tabletu je k dispozici například mapa města, nabídka služeb, ale také důležitá informace o volných docích, kam lze kolo vrátit.

Stojánka na kola je také technologickou lahůdkou. Počítá s pozemkem bez nutnosti připojení na městskou infrastrukturu a využívá solární zdroj elektrické energie s možností připojení k elektrické síti. Chytré stojany řeší uzamknutí, nabíjení baterií a ochranu kol. K dispozici je také uživatelský terminál pro plánování a informace.

Sebraná data z kol a parkovacích stanovišť jsou potom přenášena do různých informačních systémů města, které řeší správu stanovišť, logistiku samotných kol (známý problém plných a prázdných stanovišť), jejich servis, i dohledávání nevrácených kol. Zde se Altron nebojí ani srovnání s konkurencí. V řadě parametrů je jeho systém lepší.

Smart Metering

Další z klíčových oblastí, které se IoT přímo dotýká, a které jsou Altronu vlastní, je energetický management datových center a sítí. Tlak na výkon a úspory, spolu s konektivitou a managementem činí z tohoto segmentu ideální prostor pro implementaci Smart Meteringu. Altron ale míří také do energetických sítí, tomuto tématu byla věnována i diskuze.

Stručný a jasný Altron i jeho partneři

Program kongresu se skládal z odborných bloků. V nich vystoupila řada významných technologických společností jako je Schneider Electric, ABB, Avnet, BrandCloud, DNS, Emerson, Eset, Flowmon Networks, Fujitsu, Rittal a Veeam Software, které představily svůj pohled na moderní svět ICT technologií. T-Mobile představil své nové řešení virtuálního datového centra, připraveného ve spolupráci s Altronem.

Více informací o nabídce služeb a řešení na www.altron.net.
http://kongres.altron.net/presentations

 

Hodnocení článku: