Jste zde

Amazon rozšíří nabídku IoT, do AWS vstupuje Digi International

Amazon umí nabídnout jednoduše dostupné cloudové služby, Digi zase kvalitní a stabilní škálovatelný hardware. Partnerství tak přinese přímočarou nabídku kompletních IoT služeb.

Není to dávno, kdy nabídku IoT hardware u Amazonu představovalo oblíbené tlačítko spolu s vysvětlením toho, jak je úžasné. Amazon ale nečekal, že samotné tlačítko přinese v segmentu IoT růst poptávky po cloudových službách, v IT již velmi dobře známých. Amazon postupoval stejně jako v jiných segmentech a do partnerské sítě Amazon Partner Network pozval firmy, které s nabídkou IoT řešení mají zkušenosti. Volba Digi International přitom nebyla náhodná. Obě firmy jsou americké, obě umí oslovit globální trh a Digi má ve svém portfoliu hned několik trumfů.


Digi kombinuje distribuci s nabídkou vlastních produktů, modulů a kitů, postavených na čipsetech světových výrobců. Navíc umí nabídnout jednoduché služby, založené na vlastních produktech a cloudu, například sledování teplotního řetězce službou Honeycomb. Právě na tomto projektu si Amazon Web Services a Digi vyzkoušely spolupráci a oficiální jmenování Advanced Tier Technology partnerem je potvrzením toho, že to funguje.

Amazon tak získává přístup ke stabilním zdroji hardware, o který je velký zájem. Připomeňme aktuální Digi ConnectCore 6. Digi může nabízet služby, zahrnující prakticky neomezené cloudové možnosti Amazonu jako AWS IoT a AWS Greengrass. Právě Digi Connectcore 6 získalo certifikaci pro obě uvedené platformy. Aktuálně se připravuje certifikace pro novou generaci LTE modemů Digi XBee (předpokládané uvedení na trh Q1/2018), po které budou následovat modemy pro LTE-M a NB IoT.

Zajímavé bude sledovat, jak se uvedené služby z rodiny Amazon Web Services etablují na českém a slovenském trhu. Produkty Digi International najdeme u řady distributorů elektronických součástek (Ryston, SOS Electronic, Codico nebo např. Macro Components), ti ale kompletní služby zřejmě v dohledné době nenabídnou. Operátoři sítí Sigfox ani LoRa tímto směrem také nemíří, takže příležitost čeká na nové firmy. 

https://www.digi.com/pr/aws 
https://aws.amazon.com/iot/ 

Hodnocení článku: 

Komentáře