Jste zde

Avnet hlásí million členů online komunit element14 a Hackster.io

Dvě fóra - element14 a Hackster.io tvoří jednu z největších světových komunit vývojářů, vědců a podnikatelů, kteří pracují na vývoji nových elektronických produktů.

V české kotlině se většina vývojářů potkává alespoň občas s komunitou element14, která vychází z principu diskuze nad problémy. Za Farnell do fóra vstupují aplikační inženýři, kteří zároveň plní rozsáhlé knihovny obsahu a připravují online semináře. Řada vývojářů, kteří element14 pravidelně využívají, se shoduje, že největším přínosem je optimalizace návrhu – tedy revize myšlenky – která podstatně zjednodušuje další realizaci a testování.

Hackster.io je online komunita, která se věnuje spíše než součástkám projektům, jejich programování a blokové stavbě hardware. Popularita této komunity strmě roste, táhne ji nahoru obliba všech jednodeskových věcí, na kterých lze rozchodit rozumnou aplikaci. Není tedy nic divného, že mezi jejími členy je řada lidí mimo obor elektroniky, ale s velkým potenciálem pro konstrukci nových věcí pro segment IoT a chytré elektroniky.  

 

Obě komunity Avnet převzal v roce 2016, když koupil Premier Farnell a Hackster.io. Ukázalo se, že tuto investici udělal ve správný čas vzhledem k tomu, že v té chvíli boom IoTu právě začal. Od té doby obě komunity rychle rostou a i když jsou zdánlivě dost odlišné, roste i počet lidí, kteří jsou členy obou komunit. To, co se může zdát jako velká výhra, je ale pro Avnet zároveň velkým závazkem do budoucna. Početné komunity je nutné krmit novým obsahem a nápady. S rostoucím spektrem zájmů roste i náročnost obsahu. Jestliže v roce 2016 byl hitem IoT a jednoduché aplikace s velkým potenciálem, baterkou a cenou pár dolarů za kus, nyní roste zájem o blockchain, umělou inteligenci nebo aplikaci FPGA. Avnet tak musí do komunit zapojit to nejlepší co umí: zkušenosti s projektovým návrhem, dostupnost širokého portfolia součástek a také spolupráci s partnery, bez kterých není další růst možný.

Hodnocení článku: