K tomu používá sadu senzorů a dalších zařízení, které nasadí pro konkrétního klienta. Analyzuje tak uživatelskou zkušenost, její přínosy a celý systém dále rozvíjí. Ten pak nabízí klientovi jako případ užití a umožňuje mu upravit si jej dle vlastní potřeby. Tým BOOTIQ se zaměřuje na maximální vytěžení možností jednoduchých senzorů a měřičů teploty, vzduchu a dalších veličin. Na segment zdraví se dívá holisticky, spolupracoval například na vývoji aplikace startupu Actijoy, který se zaměřuje na sledování zdraví psů, za využití svých dvou IoT zařízení.
„V BOOTIQ jsme se rozhodli jít cestou sledování kvality života a zdraví. Tyto věci však nelze vymýšlet od stolu, ale sledovat konkrétní příklady z terénu. Typicky přijde klient, který chce měřit kvalitu prostředí v kanceláři, včetně vlhkosti vzduchu, teploty či hladiny kyslíku. My do jeho kanceláře vybraná zařízení přineseme a necháme je klienta pár měsíců testovat. Jedině na základě zpětné vazby zjistíme, zda mu nasazení systému přináší očekávaný efekt. Pokud ano, můžeme svoje poznatky dále rozvíjet. Neděláme však produkt pro koncového zákazníka, ale baví nás hledat podobná řešení a nabízet je jako use case, který si daný klient dle potřeby upraví. Samotné technologie jsou totiž dostupné a známé, objevují se však stále nové a překvapivé možnosti jejich využití a vzájemného kombinování,“ říká Marcel Červený, CEO technologické skupiny BOOTIQ.
BOOTIQ se tak staví do role průkopníka, který zkoumá využití různých zařízení a jejich zapojení do funkčních ekosystémů. Zároveň řeší jejich kompatibilitu. Typicky to jsou meteostanice, měřiče teploty, vlhkosti vzduchu či hladiny kyslíku. Dále to jsou pohybové senzory, světelná čidla, měřiče vody či chytré zásuvky. Tým BOOTIQ během testování sleduje, zda si uživatel dělá správný návyk a technologii používá přirozeně. To vše umí změřit a soustředí se pak na ty věci, které se osvědčily.
BOOTIQ pomohl s vývojem aplikace startupu Actijoy
Zakladatelé startupu Actijoy přišli s aplikací, která dokáže monitorovat zdravý životní styl jejich psa. Jejich řešení se skládá ze setu chytrých misek zaznamenávajících příjem vody a jídla a chytrého obojku monitorujícího aktivitu a odpočinek psa. Zařízení odesílají do aplikace, s jejímž vývojem tým BOOTIQ pomohl, pravidelně data, která jsou následně zpracována a vyhodnocena. Výsledek lze sdílet jak s veterinářem či psím trenérem, tak s ostatními uživateli. Pokud jsou v některých datech výkyvy, aplikace uživatele upozorní, že něco není v pořádku.
„Jsme rádi, že se BOOTIQ připojil k našemu týmu a pomohl s vývojem aplikace, především s trenérem psí kondice, jehož nedílnou součástí je i využití dat z hardwarových zařízení. Zpočátku jsme se zabývali zejména zdravím, postupem času jsme však přidali i další funkce, které dokážou péči o psa zpříjemnit. Naše ambice jdou ale ještě dál – chceme udržet chovatele aktivní a motivované také v dlouhodobém horizontu. Aplikace proto obsahuje různé výzvy a soutěžní motivace. Rovněž se snažíme, aby lidé sdíleli data nejen s veterináři, ale také mezi sebou navzájem. Díky tomu dokážou poskytnout svým psům daleko přehlednější a kvalitnější péči,“ říká Robert Hašek, spoluzakladatel a CEO Actijoy.