Jste zde

Bosch: infotainment a ADAS míří na jeden čip

Světová premiéra na veletrhu CES: Bosch demonstruje integrované funkce z dříve oddělených domén vozidla na jediném SoC, zárpoveň ale počítá i s tím, že centrální palubní počítače Bosch mohou používat čipy od různých výrobců podle referencí výrobců

Bosch veletrhu CES 2024 v Las Vegas představuje spojení infotainmentu a asistenčních funkcí řidiče v softwarově náročném centrálním počítači na jediném SoC. "Chceme snížit složitost elektronických systémů v automobilech a zároveň je učinit co nejbezpečnějšími. Ukázkou naší nové počítačové platformy pro vozidla na veletrhu CES činíme důležitý krok přesně tímto směrem. Naším střednědobým cílem je přinést na silnice ještě více funkcí automatizovaného řízení, a to i v segmentu kompaktních a středně velkých vozů," říká Dr. Markus Heyn, člen představenstva společnosti Robert Bosch GmbH a předseda představenstva Bosch Mobility.

Jádrem nového palubního počítače od společnosti Bosch – nazývaného integrační platforma cockpit & ADAS – je jediný SoC, který současně zpracovává řadu funkcí ze dvou oblastí infotainmentu a asistenčních systémů. Patří sem například automatické parkování a detekce jízdního pruhu ve spojení s chytrou, personalizovanou navigací a hlasovou asistencí.

Pro své centrální palubní počítače používá Bosch modulární systémový princip. Spolu se samostatnými softwarovými řešeními, jako je video percepce pro prostorové snímání, mohou výrobci vozidel modulárně a škálovatelně sestavit svá individuální řešení v kombinaci s hardwarovými komponenty. Rozhodující roli zde hrají softwarově náročné centrální počítače, které výrobcům umožňují implementovat jízdní a asistenční funkce. Softwarová integrace je zde velmi žádaná. Bosch přináší integrační know-how a umožňuje kombinovat softwarové komponenty z různých zdrojů.

www.bosch.de

Hodnocení článku: