Jste zde

CRA IoT Summit & Expo v Praze se zaměří na monetizaci i vývoj hardwaru

Třetí ročník odborné konference CRA IoT Summit & Expo, přiblíží rozvoj IoT oblasti, možnosti monetizace a bezpečnost v IoT. Nově konferenci doplní výstavní část, zaměřená na IoT hardware.

CRA IoT Summit & Expo a hackathon se konají v pátek 25. května 2018 od 9:00 h v prostorách Národní technické knihovny v Praze.

Na konferenci CRA IoT Summit 2018 vystoupí celá řada českých i zahraničních odborníků. V první části zazní informace o aktuálním stavu a rozvoji oblasti internetu věcí v Evropě, vývoji monetizace IoT, přednášející představí i fungování IoT v praxi – v oblasti smart cities a průmyslu. Druhý blok se bude zabývat bezpečností a daty v  IoT, konkrétní témata související s prací s daty a jejich bezpečností přiblíží zástupci společnosti AVAST nebo IBM.

Odpolední blok se stejně jako výstavní část zaměří na IoT hardware – jeho vývoj, certifikaci, distribuci i implementaci. Kromě jiného zde zástupci Univerzitního centra energetiky efektivních budov ČVUT v Praze představí výzkum inovací vedoucích k hospodárnému využití energií a materiálů. Společnost IoT.water bude prezentovat využití smart meteringu ve vodohospodářství v LoRaWAN síti CRA. Ve výstavní části mohou návštěvníci shlédnout ukázky od firem KOMIX, která je partnerem akce, Alternetivo, HARDWARIO, ACRIOS Systems, EKOM nebo francouzské firmy Adeunis. 
Panelová diskuze pak přinese postřehy ke spolupráci v segmentu IoT – v rámci partnerských řešení, aliancí apod.

Souběžně s akcí CRA IoT Summit & Expo 2018 se uskuteční i další kolo hardwarově zaměřené soutěže CRA IoT Hackathon. Hackathony pořádají CRA již od roku 2016. Nabízejí zde prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí. Účastníci z řad vývojářů a vývojářských firem, studentů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRaWAN. Vítězné projekty si rozdělí až 45 000 Kč.

CRA poskytují služby v oblasti IoT od roku 2016. CRA IoT síť postavená na technologii LoRaWAN pokrývá v současné době aglomerace na celém území ČR. V současné době probíhá plánované plošné do-pokrývání a také individuální výstavba na základě poptávky po dostupnosti signálu v konkrétních projektech. Kromě IoT sítě nabízejí CRA také služby CRA IoT cloudu. Ten je technologicky neutrální službou, lze ji využít pro jakoukoliv platformu i mimo LoRaWAN a je rovněž kompatibilní s analytickými a business intelligence nástroji třetích stran. Ve spolupráci s dalšími partnery CRA nabízejí svým zákazníkům kompletní end-to-end řešení.

Další informace o konferenci CRA IoT Summit & Expo 2018 a možnost registrace najdete na webu iotsummit.cz

Hodnocení článku: