Jste zde

Crouzet rozšiřuje své portfolio

Francouzský výrobce komponent pro automatizaci Crouzet expanduje. Po akvizici firmy Garos, zaměřené na senzoriku, oznámil převzetí švýcarské Microprecision Electronics.

Crouzet je na tuzemském trhu známý zejména díky PLC a HMI, ale také v oboru elektromagnetických ovládacích prvků nebo pohonů. Když na počátku roku 2019 oznámil akvizici firmy Garos, přesněji dvou firem Garos Capteurs and Garos Electronique, nevzbudilo to velkou pozornost, protože obě firmy jsou francouzské a spojování je dnes trendem.
Ve chvíli, kdy firmy nakupují v zahraničí, bývá to zajímavější, zvlášť, pokud sáhnou do Švýcarska. Hned v prvním oznámení se Crouzet zmiňuje, že rozšiřuje své portfolio o „Swiss made“. Jde o Microprecision Electronics, výrobce přesných mžikových spínačů a dalších elektromechanických komponent. V portfoliu této firmy najdeme také přesné poziční senzory.

Crouzet se touto akvizicí stává významným dodavatelem na poli automatizační techniky, vyráběné v Evropě, což může být pro řadu odběratelů zajímavé.

https://www.crouzet.com/

Hodnocení článku: