Jste zde

Design Terminal a UP21 spustí na podzim stipendijní program V4 Startup Force

Startupy ze zemí visegrádské čtyřky budou mít od podzimu 2018 další příležitost prorazit díky maďarskému Design Terminalu a partnerům, k nimž patří i UP21, český inkubátor, který stojí za úspěšnými startupy jako Shipvio, Sens, Spaceflow nebo Gettick. Společně spouští program V4 Startup Force.

Design Terminal oznámil spuštění V4 Startup Force, prvního stipendijního programu pro startupy v zemích visegrádské skupiny – Maďarska, Česka, Slovenska a Polska.

Rozsáhlý stipendijní program se letos na podzim spustí za podpory Mezinárodního visegrádského fondu. Cílem V4 Startup Force je podpořit spolupráci startupů s etablovanými korporacemi v regionu a prohloubit tak obchodní vztahy mezi zeměmi visegrádské čtyřky. Design Terminal na projektu úzce spolupracuje s regionálními partnery, mezi které patří polské MIT Enterprise Forum, slovenský 0100 Campus a český startupový inkubátor UP21.

Čtyři nejvýraznější startupy – jeden z každé země – se zúčastní intenzivního 10denního mentoringu v Budapešti, po kterém bude následovat 8denní studijní cesta po visegrádském reigonu. Přihlášky do programu je možné podávat do 24. srpna na oficiálních webových stránkách V4 Startup Force.

Partnerství s prvním startupovým programem zemí visegrádské čtyřky významně zapadá do naší snahy propojovat startupovou scénu napříč zeměmi, tak i s korporacemi. V4 Startup Force představuje pro vybrané české startupy unikátní příležitost získat nové kontakty a obchodní příležitosti, navíc zdarma,” říká Vít Šubert, spoluzakladatel a CEO UP21.

Od vzniku v roce 2014 pomohl Design Terminal Mentoring Program na trh více než 800 startupům. Letos překonal se svým mezinárodním mentoringovým programem vlastní rekord 215 přihlášek z 56 zemí na 5 kontinentech. Mezi přihlášenými nechyběly projekty ze zemí s nejrozvinutejším startupovým ekosystémem jako Německo, Estonsko, Velká Británie nebo USA.

Hodnocení článku: