Jste zde

Digi-Key oslavuje 50 let podpory inovace po celém světě

Digi-Key Electronics 3.dubna oslavila výročí 50-ti let na trhu. Na počest tohoto milníku prohlásil starosta města Thief River Falls Brian Holmer 3. duben 2023 „dnem Digi-Key ve městě Thief River Falls.” Tým Digi-Key si připomene a uctí tento milník v rámci probíhajících týdenních oslav, a poté také u příležitosti událostí pořádaných společností v průběhu celého roku.

Na začátku 70. let 20. století objevil doktor Ronald Stordahl nespokojenou skupinu podnikatelů a vynálezců, jako byl on sám, kteří poptávali malá množství součástek širokého spektra pro tehdejší technologickou revoluci, poháněnou nadšenci i komerčním trhem. Díky tvrdé práci, oddání a podnikatelskému duchu více než 5 000 zaměstnanců, 929 000 zákazníků, 2 400 dodavatelů a celé řady globálních partnerů společnosti Digi-Key, buduje organizace již 50 let úspěch vycházející z tohoto počátečního nadšení. Společnost Digi-Key v současnosti nejen distribuuje elektronické součástky, ale také poskytuje digitální řešení a nástroje vývojářům, designérům a tvůrcům ve více než 180 zemích světa.
„Oslavou tohoto přelomového roku chceme poděkovat členům našeho týmu, zákazníkům, partnerům, dodavatelům a našemu společenství v Thief River Falls," řekl Dave Doherty, předseda představenstva společnosti Digi-Key. „Náš vzájemný úspěch za uplynulých 50 let je výsledkem naší vášně, oddání a věrnosti. Spolu jsme vyrostli a dokázali spoustu skvělých věcí, a víme, že na nás čeká ještě zářivější budoucnost.“

V roce 2022 společnost Digi-Key dosáhla obratu 5,1 miliardy USD a zpracovala a vyexpedovala více než 6,5 milionu objednávek do celého světa. V té době společnost DigiKey také otevřela své distribuční centrum (PDCe) o ploše přibližně 205 000 metrů čtverečních, což představuje jeden z největších skladů v Severní Americe, aby mohla zvýšit svoji kapacitu pro uspokojení raketově rostoucí poptávky. Distribuční centrum PDCe bylo navrženo s ohledem na další růst, a proto poskytuje dostatek prostoru pro další rozšiřování s tím, jak se bude dále zvyšovat objem objednávek, a také bude narůstat počet nově nabízených produktů pro vyhovění konstrukčním a výrobním potřebám zákazníků.
Zaměstnanci Digi-Key neustále sledují trendy a rytmus tohoto průmyslového odvětví, reagují živě na měnící se požadavky a nabízejí široké spektrum komponent pro další akceleraci výroby v budoucnosti. Digi-Key tak sehrává zásadní úlohu při dodávání komponent do různých průmyslových odvětví, jako např. do zdravotnictví, automobilového průmyslu, energetiky, 5G a IoT a neustále posouvá práh inovace jak pro rok 2023 tak i pro mnoho dalších let.
„Jsme skutečně nadšeni tím, že dnes oslavujeme 50. výročí společnosti Digi-Key v domovském městě Thief River Falls, a jsme hrdi na to, že nám společnost vyrostla doslova před očima ze skromných začátků až do dnešní role celosvětového lídra na trhu, a zároveň zůstala věrná svým základům a společenství,“ říká starosta města Thief River Falls, pan Brian Holmer. „Jako člen našeho společenství prokázala společnost Digi-Key neutuchající podporu a oddanost tím, že z města Thief River Falls a okolní oblasti přijala více než 4 200 zaměstnanců. Budoucnost společnosti Digi-Key je jasná a a my se těšíme, co nám přinese dalších 50 let.“

Další informace o společnosti Digi-Key jsou uvedeny na webových stránkách www.digikey.com.

Hodnocení článku: