Jste zde

Digitalizaci průmyslu podporují i IT platformy

Digitální ekonomika je pro mnoho manažerů noční můrou. IT firmy ukazují konkrétní kroky, kterými lze digitalizaci zvládnout. Dodavatelé již přišli na to, že jedinou reálnou cestou je postupná integrace procesů.

Obchodní platformy – infrastruktury pro nové obchodní modely

Obchodní modely založené na platformách ukazují cestu budoucího vývoje. To, co je již v oblasti spotřeby běžné, se vyvíjí ve výrobním sektoru se zpožděním. Přesto je však mimo všechny pochybnosti, že platformová ekonomika hraje velkou roli ve výrobě strojů a zařízení – v rozvoji nových obchodních modelů a digitálních služeb. HANNOVER MESSE představí platformy, keré jsou průmyslu k dispozici.

Hannover. Od 1. do 5. dubna 2019 otevře HANNOVER MESSE opět své brány. Na předním světovém veletrhu se bude prezentovat na 6 500 vystavovatelů. Hlavní téma zní „Integrated Industry – Industrial Intelligence“ a podtrhuje sílící význam strojového učení. Člověk bude využívat umělou inteligenci k tomu, aby se stroje a továrny řídily samy. Přitom se nejedná pouze o optimalizaci procesů nebo o energetickou efektivitu, ale také o rozhraní, protokoly a bezpečnost.

K průmyslové transformaci patří víc než jen propojené a inteligentní výrobní zařízení a produkty. Velkou roli hrají rovněž nové obchodní modely, které změní existující struktury trhu, a to v některých případech radikálně. „Digitální platformy spojí zákazníka s nabídkou“, říká Arno Reich, Senior Vice President  HANNOVER MESSE. „S tím souvisí zaprvé otázka, která IoT řešení nejlépe propojí člověka, stroje a procesy, ale také jde principiálně o to, kdo může nabídnout ideální výrobní systémy pro Průmysl 4.0.“

Jak hodně se přitom obory IT a automatizace dále propojují, ukazují mimo jiné četné kooperace mezi odborníky na automatizaci a software, například  Adamos-Allianz nebo pracovní společenství založené ZVEI „5G Alliance for Connected Industries and Automation“.

S ohledem na digitalizaci jsou nová softwarová a IT řešení pro firmy ve zpracovatelském průmyslu obzvlášť významná. Přesně o to jde v halách 5 až 8 na HANNOVER MESSE v oblasti Digital Factory. Ke klíčovým tématům patří umělá inteligence a platformová ekonomika, stejně jako hybridní cloudy, augmented a virtual reality, 5G, blockchain, digital twins nebo ERP a MES systémy. Doposud jsou přihlášeni jako vystavovatelé firmy nabízející platformy a sofwarové firmy jako například Amazon Web Services, Atos, Dassault Systems, EPLAN, Huawei, IBM, Konica Minolta, Microsoft, Oracle, SAP, Siemens PLM a Software AG. Celkem představí více než 600 vystavovatelů svá řešení integrovaných procesů pro průmyslové využití.

 

Doprovodný program

HANNOVER MESSE nabízí více než 80 konferencí a fór. V oblasti  Digital Factory se mohou návštěvníci zúčastnit tří fór probíhajících po celou dobu veletrhu – Forum Industry 4.0, CAE Forum a Forum Industrial Security – nebo dvou jednodenních akcí: Additive Manufacturing Symposium 2. dubna a mezinárodní MES konference 4. dubna. Kromě toho budou uspořádány dvě zcela nové akce: Industrial Pioneers Summit 2. dubna v Convention Center a každodenní 5G-Arena v hale 16. Summit se zabývá otázkou „Co bude následovat po Průmyslu 4.0?“; Arena bude tvořit testovací základnu pro nadcházející implementaci 5G.

Partnerská země Švédsko je pro tento program perfektně připravená: švédská vláda sází na inteligentní průmysl se zaměřením na inovace, udržitelnost a digitalizaci. Přitom se země zaměřuje na švédsko-německé partnerství v inovacích, mimo jiné v oblastech mobility, test bedů a digitalizace malých a středních podniků. HANNOVER MESSE, vedoucí světová přehlídka Průmyslu 4.0, přivítá více než 100 vystavovatelů ze Švédska.

HANNOVER MESSE – Get new technology first!

HANNOVER MESSE je přední světový průmyslový veletrh. Jeho hlavní téma „Integrated Industry - Industrial Intelligence“ odráží současný stav a budoucí vývoj digitalizace výroby a energetických systémů.  Vedle šesti vedoucích veletrhů – IAMD / Integrated Automation, Motion & Drives, Digital Factory, Energy, Industrial Supply, ComVac a Research & Technology zahrnuje zvláštní oblasti pro startupy a témata věnovaná práci a profesní kariéře.  Program veletrhu doplňuje více než 90 konferencí a fór. Nadcházející veletrh HANNOVER MESSE se uskuteční od 1. do 5. dubna 2019 v Hannoveru. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2019 je Švédsko.

Hodnocení článku: